Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy farmon lakok és vannak...

Egy farmon lakok és vannak lovaink! Az egyik ló hihetetlen makacs még a családal is de mikor gyerek kerül a hátára teljesen kezelhető lesz szerintetek mér csinálja ezt?

Figyelt kérdés

2012. nov. 4. 14:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
lehet, hogy viccesen hangzik, de a ló megérzi, hogy ki ül a hátán, tudja, hogy nálatok megcsinálhatja, de a gyereknél nem teheti meg, vagy azért mert határozott a gyerek, vagy azért, mert félti a gyereket
2012. nov. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szerintem mint minden állat a gyerekeket jobban kedveli megvann bennük az a hajlam hogy kicsik és vedelmezni kell őket!(véleményem)

Pl a farkasoknál is ugyvan ha meglátunk egy(nem veszett)farkast akkor le kell térdelni hogy kicsinek tünjön az ember ezért nem támad az emberre.

2012. nov. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Erre nem is gondoltam! Köszönöm! :)
2012. nov. 4. 14:08
 4/12 anonim ***** válasza:
első vagyok, az én lovam pörgős, meg hülye más lovas alatt, de ha kisgyerek ül rá, akkor olyan, mint egy kisangyal, az oktatóm magyarázta el, velem megy mint a veszedelem, ugyanis hozzá szokott
2012. nov. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az állatok nagyrésze türelmesebb a gyerekekkel ,tudják,hogy geyngébbek,kisebbek és máshogy bánnak velük.

Titeket nem tisztel ,azért nem fogad szót.

2012. nov. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy nem tisztel!

Lehet, hogy úgy gondolja, elég nagy vagy már ahhoz, hogy megülj a hátán még akkor is, ha őneki "ficánkolni" vagy éppen vágtázni stb. van kedve!

Tudja, hogy a gyerek, az más!

2012. nov. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Lehet azért is mert sokat veszekedtek vele, sokat vártok tőle. A gyerekek viszont nincsenek különösebb elvárásaik a lóval szemben, mint hogy támaszkojon vagy ugrasson. Nekik annyi is elég, hogy szépen a saját tempójában (nem gyorsabban, nem lassabban, hanem csak kényelmesen) elügetgessen. A felnőttek, tapasztaltabbak teli vannak önbizalommal a ló hátán és ugyanekkor sokkal szigorúbbak is vele, a túlzott szigor (itt nem a bántalmazásra gondolok, hanem pl. az erős kézre, folyamatos szárhuzogatásra vagy a sok csizmára) pedig ellenszegüléshez vezet/het. A gyerekekre/kezdőkre ez nem jellemző, az ő esetükben a lónak nem kell tartania attól, hogy valami olyasmit kell csinálnia, amihez rohadtul nincs kedve.
2012. nov. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
megérzi h gyerek van rajt és rá vigyázni kell.ez így van pl terhes nőknél is,lóra ülnek és a ló megérzi h itt valami van.figyelnem kell rá.
2012. nov. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

1. Mivel gyerek ül rajta vigyáz rá

2. a gyerek tudatlan és ezt tudja a ló, hogy ő vele akkor minek makacskodjon

3. Rokonoméknak volt régebben lovuk egy vad csődör volt.. Senki se ment a közelébe. Aztán rokonom kislánya meg megindult a lóhoz és kezelhető paripa lett nem bántotta a kislányt. És ezen meglepődött mindenki, mégis sokan féltik a gyermeküket a lovaktól. pedig a gyerekeket nem bántják. :)

2012. nov. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Ez nem igaz! A mostani lovam egy őrők mozgó kezes bárány! De amikor hozzánk került a mostoha hugom 6 éves az új lovakat mindig én helyezem el stb a hugim mindig velem jönn. Ki vittem a legerőle hugom simogatta minden rá akkart ülni fel ültetem. Derek akkor már kapált (Derek a lóvam neve) mondtam hogy mindjàrt jövök. Vissza érek hugom a földön sir és Csillag (egy másik ló) előtte és védte azzonal közbe léptem úgy meg szidtam hogy nem igaz! A hugom elmondása szerint ha Csillag nincs Derek el taposa! Mostmá család tagokat el viseli a hátán de idegeneket nem.
2012. nov. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!