Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan állítsam szárra a...

Hogyan állítsam szárra a lovam, hogyan szedjem össze, a félfelvételeket pontosan hogyan alkalmazam (csípö, csizma, melyik szár hogyan) és hogyan maradjon így is?

Figyelt kérdés
A lovam 3 éves nyár végén lovagoltuk be, kikötöt nem használok nem is akarok..martingált igen de nem sokat használ!

2012. nov. 4. 20:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát ez szerintem így elég nehéz lesz, ha te sem tudod mit hogy kéne csinálni és a ló sem képzett... Így "távoktatásban" meg nem lehet megmutatni/elmagyarázni a dolgokat. Szerintem mindenképpen keress fel egy edzőt, ő majd tud neked is és a lovadnak is segíteni!
2012. nov. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Van edzőm ő segít is mindenbe,de mivel szeretek olvasni ezért mindenek utána nézek, és teljesen össze vagyok zavarodva mert egyik helyen így a másikon úgy.. általában sikerül összeszedni de nem tudom,hogy biztosan jó-e mivel tény,hogy sikerül de hogyan milyen segitséggel az nem mindegy..és azért tettem fel a kérdëst,hogy letisztázam magamban a dolgokat!
2012. nov. 4. 21:01
 3/5 anonim ***** válasza:
A lovad érzi, hogy mikor bízhat a kezedben. Ha eléri a bizalmi szintet akkor rá fog támaszkodni a zablára és el fogja fogadni a kezed. Amég nem vagy olyan szinten a lovaglásban addig fölösleges ezzel foglalkoznod, mert csak ártasz a lónak. A martingálnak annyi a lényege, hogy ne tudja rángatni a fejét. Kikötőt ne is használj, mert csak egy hamis keretet kapsz ami nem a te kezed eredménye.
2012. nov. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3 éves lónál egy számít a legjobban=folyamatosan menjen előre.A martingál nem is ilyen jellegű problémára van kitalálva,mindössze arra szolgál ,hogy ne tudjon szár ellen menni a ló,jobb kontrollt biztosítja,inkább ugrópályán láthatsz ilyet. éves lónak nem is kell annyira összeszedetten menni,mivel még nem is tudja úgy a hátuljára venni a súlyt.Kéz letesz,megtart elől,hozzáhajt hátulról és amennyire az egyensúly képessége engedi,zablához fog lépni.Azt ne várd ,hogy rögtön kerek nyakkal menjen,nem is szabad,csak az a lényeg ,hogy érezd a száját,fogja meg a szárakat,hogy tud fordítani,átmenjenek rajta a felvételek stb. csikónál a lényeg"állítsd egyenesre és lovagold előre". Ha már lesz ütemessége,egyensúlya fog tudni támaszkodni is egyenletesen.
2012. nov. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm.Tudom,hogy nem szabad sokat várni tőle de már egy ideje lovagolva van és szeretném normálisan össze lovagolni sokszor sikerül is de azért tetem fel a kérdés mert az egy dolog hogy a végeredmény jó,de az út amitől oda kerülünk az nem mindegy..szval nem úgy vágtam bele,hogy nem tudom mi micsoda csak szeretnén leelenőrizni,hogy mások is így csinálják! Sok hajlítást,átmenetet,félfelvételek,megállás, hátralépés(persze az utolsó 2 csak ha már normálisan megy)szoktam csinálni!
2012. nov. 5. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!