Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nekem milyen fajta, méretű ló...

Nekem milyen fajta, méretű ló lenne jó?

Figyelt kérdés

Én egy 12 éves 60 kg-os:((lány vagyok!160 cm es és tudok lovagolni!Lovam nincsen nem is volt.Én egy kedves(szerintem, ne nézzetek egonak),barátkozos,állatbarát lány vagyok.Lehetőleg v mi pörgős lovat szeretnék mert a lassú lovakat nagyon nem birom.Lovagolni szinte majdnem minden egyes hétvégén elmegyek hol tanyára hol lovardába.Az anyagiak megengednék a lovat meg minden csak a ló választástól parázok hogy ez jó e vagy sem meg ilyenek.Minimum 3 éves lovat szeretnék mert neki is van mit fejlődni de még nekem is.Nem szeretnék iszonyat drága lovakat.Pl nekem már drága egy 200 000 Ft os ló.

Ha v ki találna nekem megfelelő lovat(ugy gondolja hogy megfelelő)akkor nyugatan elküldehi.Bármi kérdésetek van még válaszolok.


2012. nov. 6. 20:52
 1/3 Virág <3 válasza:
American Cream Draft :)) azért nézd meg jól mert lehet h nem fog tetszeni :))
2012. nov. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pedig a 200 ezer még nem is drága, sőt inkább olcsónak mondanám (inkább gyűjtögessetek még). Ez alatt csak hatalmas szerencsével fogsz jó lovat kifogni, ha van szakértő segítséged. Kupectől és cigánytól ne vegyél lovat, mert könnyen átverhetnek. Annyi tippet tudok adni, hogy tél vége felé lemegy a lovak ára, mert sok helyen elfogy a takarmány és csak drágán lehet pótolni.

Én inkább egy 5-6 éves jól belovagolt lovat vennék a helyedben, mert ugye neked is van mit fejlődni és egy 3 éves lovat még csak most illene belovagolni.

Lóválasztásnál ne fajtát nézz, hanem azt, hogy elbírsz-e vele és egészséges-e. Neked bőven jó már a rendes nagy ló (155-160cm-től), mivel kisebb termetűeket hamar kinőnéd.

Azt írod jársz loviba is, hívd el az edzőt, ha mész lovat nézni ő is tud neked segíteni.

Hol tartanád a lovat, illetve hol lovagolnád? egy menősebb lovat is befásulttá tudod tenni, ha csak pályán lovagolod, ezért heti minimum egyszer terepre kell vele menni, hogy ne unja meg a munkát és lazításnak sem utolsó.

2012. nov. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Háznál tartanám és heti 4 szer menénk terepre többi szabad nap lenne.
2012. nov. 7. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!