Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy győzzem meg, h én vagyok...

Hogy győzzem meg, h én vagyok a főnök anélkül, h széttaposson?

Figyelt kérdés
Járok egy lovardába, és ugyan azt a lovat lovagolom, és hát a drága elkezdett kóstolgatni, ápolást, nyergelést simán enged, de amikor kantározni akarom, nem engedi, megpróbálom többször is de vergődik, tudom, h meg kell neki mutatni, h én vagyok a főnök, de amikor az 500 kilójával elkezdi magát ráncigálni, hát nem sokat tehetek, minthogy segítséget kérek mástól és persze neki engedi magát mint a kisangyal--

2012. nov. 8. 21:14
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Mondjuk úgy, hogy erélyesen rászólsz és jól szájba vágod, ha kapkodja a fejét. Nem kell félteni, mert tudja jól, hogy miért kapja. Ha ráhagyod, akkor csak rosszabb lesz. Egyszer-kétszer eljátsszátok aztán elég lesz rászólni. Ne félj kezet emelni rá, mert puszta kézzel nem tudsz nagy fájdalmat okozni. Viszont vannak olyanok, akik ezért jól elverik pálcával a lovat, na az ilyet elítélem.
2012. nov. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Akkor azt rosszul tudod. Kantározásnál a ló jellemzően akkor ellenkezik, ha fájdalmat okozolni neki. Nem kell nagy dologra gondolni, elég mondjuk zablabevételnél ha lendületből behúzod a zablát a kantárral együtt, máris fáj neki (ezért kéne hagyni, hogy maga vegye be, nem türelmetlenkedni). Szóval pont, hogy nem szivatni kell, hanem türelmesen megnyugtatni és rávezetni, hogy ettől neki nem kell félni, esetleg jó feladatvégzésnél jutalmat adni.
2012. nov. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Győződj meg róla, ahogy az utolsó is írta, hogy nem okozol-e neki fájdalmat. Ha biztos nem, és csak köcsögösködik tényleg, akkor igenis mutasd meg, hogy ezt nem csinálhatja... Nyugodtan orrbacsűrheted, tényleg nem tudsz neki akkora fájdalmat okozni, amekkorának te azt hiszed, nem lesz tőle semmi baja, csak fölé kell emelkedni. Nem erőszakkal, nem szabad verni, vagy bántani, de ilyenkor nyugodtan odacsaphatsz egyet, vagy ő csak téged oda valahová, de akkor fájni fog...


Nekem erre szokta mondani az edzőm, ha mondjuk ugrál a ló, vagy próbál "ledobni", hogy nyugodtan csapjak neki oda, nem sajnáljam, mert ő sem sajnál engem, amikor felken a falra, vagy megtapos..:)

2012. nov. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát fájdalmat én tutira nem okoztam még neki,mertv még sose sikerült ráadni,, meg az,h csapjak oda neki azt mégis hogy? meg hogyan? hova? meg ha én odavágok neki akkor ő nem fog agresszívan reagálni????
2012. nov. 9. 15:43
 5/8 anonim ***** válasza:
Az orrár csapj, ne nagyon erősen, inkább úgy, mint mikor egy hülye legyet hesegetsz... :) De előtte mindig szólj rá, hogy: NEEEEEEEEEM! Ha erre nem embereli meg magát, akkor vágd pofán. Aztán, mikor kantározod, a zablát óvatosan csúsztasd a szájába!
2012. nov. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Szerintem egyáltalán nem kell pofánvágni a lovat.Egyébként először mindig kantárazni kell.Ugyanis a lovat legtöbbször úgy szokták kantározni ,azon a helyen ahol pucolod,a nyakára rakni egy kötőt, és közben csitítgatni.lehet hogy magasra emelgeti a fejét, de benyulsz ugye oda aholnincs foga és felrakodrá. Nameg azsem mindegy hogy honnan,hogyan állsz oda hogy felkantározd. Sok szerencsét!
2012. nov. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A pofán csapás szóval nem értek egyet. Inkább mondjuk azt, hogy orrba koppintjuk, és mély, erőteljes, hangos szóval szídjuk. Nekem már az is elég, ha annyit mondok, hogy: Hova? Mozi jegyed van? És már si érti, hogy nem lehet kapkodnia a fejét, meg elmenni,forogni stb... De a NAAA! is megfelelő. :D ( utóbbiakban válaszoló)
2017. okt. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért elég csak KOPPINTANI mert a ló egyik legérzékenyebb pontja. Ha orrba CSAPOD, akkor félni fog, mert az már neki túl erős. A koppintásból meg megérti, hogy ez nem így megy, de nem kezd el félni tőled, meg a kantártól
2017. okt. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!