Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lóvásárláshoz tanácsokat?

Lóvásárláshoz tanácsokat?

Figyelt kérdés
Lovat szeretnék venni, viszont még nem most, talán 1-2 év, addig is járok még lovagolni(3 éve lovagolok), úgy gondoltam, hogy nyárra veszem meg (saját pénzből, addig is még gyűjtögetek), mikor lenne időm mindennap minden órában (télen is lenne kedvem, de ugye iskolába is be kell járnom, de közel lakunk a lovardához, gyalog 3 perc). Viszont nem tudom, hogyha már elhoztuk a lovat (ezek csak feltételezések) akkor 1 hétig hagynom kell, hogy szokja az új helyet? Ne is futószárazzam, ne is üljek rá? Mikre kell még figyelni az első hetekben/hónapokban?

2012. nov. 13. 22:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát ez még úgy tűnik, hogy eléggé a jövő zenéje. :) Egyrészt remélem azzal tisztában vagy, hogy tök jó, ha a saját pénzedből veszed meg a pacit, de remélem van forrás biztosítva az eltartására is.

Egyébként én egy új lovat az első (és második) napon lehetőleg hagynám a legnagyobb békében a bokszában, ismerkedni a szomszédokkal, és érdeklődőket sem nagyon engednék be hozzá, aztán kiengedném a legelőre, hogy kifuthassa magát, a továbbiakban pedig száron vezetgetném körbe a lovarda területén és esetleg a környező terepeken, hogy megszokja a helyet, illetve a kellő időközönként legelőn mozgatnám. 1 hetet mindenképpen adnék neki arra, hogy csak megismerje az új helyet, szokásokat, társakat, és ilyenkor még nem terhelném munkával, de lehet, hogy ez túlzott elővigyázatosság.

2012. nov. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, van már félrerakva pénzem, nem is kevés, szóval már februárba lenne pénzem megvenni a lovat(szüleim pedig mondták, ha összegyűjtöm a lóra, akkor a bértartást fizetik, ugyanis, ha kimegyek reggel is megetetni meg ganézni, akkor olcsóbb lenne), viszont úgy érzem, hogy még várnom kell vele és jobban felkészülni az érkezésére, szeretnék jó gazdája lenni egy lónak, aki felelősségteljes és jól választani a lovat is. Köszönöm a válaszodat :)
2012. nov. 13. 23:06
 3/5 anonim ***** válasza:
Én két napot hagytam neki pihenni, aztán laza alapozó futószáras munka következett. Nem igazán viselte meg mpndjuk a költözés. Amikor az első helyünkről továbbköltözünk, nem volt semmi pihi, gazdi maradt, a 2 barátnője maradt, jobb lett a hely, már a második nap dolgoztam vele, bár csak lazán :)
2012. nov. 14. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elég csak 2-3 napot hagyni. Ügyelj rá, hogy sokat legyen kinn legelőn. Ha lovammal új helyre mentünk első éjjel még nem feküdt le, de a második éjjel már fekve aludt. Szomszédokkal is hamar kijön, bár ha valamelyikkel nagyon sárkánykodnak egymással, akkor érdemes pár boxxal arrébb költöztetni, így nincs folyamatos konfliktus. Legelőn, ha kiviszed a többiekhez, akkor az első 1-2 órában nem árt figyelni, lesz pár bunyó, mert ugye meg kell vívni a rangsort, de utána békében ellegelészik a többiekkel.


Az első héten ár simán futószárazhatod, hagyd had ismerkedjen a karámmal is, aztán én az első hét végén tuti felülnék rá, mert ennyi idő alatt már be tud illeszkedni.

2012. nov. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2012. nov. 14. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!