Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha heti 5 alkalommal járok...

Ha heti 5 alkalommal járok rendes lovas edzőhöz magánedzésre, ahol csak velem foglalkozik, akkor kb. mennyi időre van szükségem ahhoz, hogy önállóan, biztonságosan tudjak lovagolni? Nektek mennyi időbe telt? Fél év, egy év, vagy több?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a helyes ülésre (mindenféle kapaszkodás nélkül, kiülni lépést, ügetést, vágtát nyereg v. kengyel nélkül), a korrekt segítségadásokra, és az olyan helyzetek helytállásában, mint a bakkolás, elrohanás, stb. valamint egy temperamentumosabb, nehezebb lovaglású ló, esetleg mént lovaglása. Az edző úgy tűnik értené a dolgát, mert már nagydíj szinten is bizonyított. Remélhetőleg edzőként is ugyanúgy áttudja adni a tudása legjavát. Engem meg minden érdekel, az istállómunkán át, a lovakkal való bánásmódtól a lovaglásig minden. Tanulni akarás van bennem, tehetség az meg majd eldől..

2012. nov. 15. 03:22
 1/6 A kérdező kommentje:
//nem mént, hanem mén//
2012. nov. 15. 03:24
 2/6 anonim ***** válasza:
én 3 éve járok magánedzőhöz, naponta jön hozzám, de nekem egy edző jelenléte mindig biztonságot ad
2012. nov. 15. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tőled is függ, a lótól is, no meg az edzőtől is, de van rá esély h egy fél éven belül mindhárom jármódban tudd irányítani a lovat. Azt nem mondom h megtanulsz lovagolni, de a heti 5 nap, az eég sok.
2012. nov. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez tőled is és a lótól is függ. Van aki előbb ráérez van akinek 20 óra is kevés futószáron, hogy normálisan ügessen.

Ha ügyes vagy és hamar ráérzel, akkor heti 5 alkalomnál el tudom képzelni, hogy két hónap után magabiztosan ülj mind3 jármódban és szabadon lovagolj egy jól belovagolt lóval, ezután jöhetnek a segítségadások finomításai, idomító munka, komolyabb feladatok és problémásabb lovak.


Ha valami nem megy, nem szabad erőltetni, inkább térjetek vissza rá 2 nap múlva, mert addig ülepedik a dolog és jobban fog menni, ha nem feszülsz rá annyira.

2012. nov. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azért kell a jó edző, hogy tanulhassak. Nem bánom, ha valami nem azonnal megy, csak tanulhassak. Nem gyorsaságira hajtok, meg hát alapból is aza célom, hogy az alapoktól kezdve mindent ezerszer végigjárjak. Olvastam valahol, hogy Németországban azok a lovasok, akik nem tudnak rendesen maguktól felszállni a lóra, azoknak 1000-szer kell gyakorolniuk, mielőtt A-ból B-be jutnának. Ha nem is ezerszer fogok le-fel üldögélni a lóra, de az alapokat, a gyakorlati és elméleti részét azt nagyon át akarom venni. Egyenlőre csak ennyi, és ha minden jól haladna, akkor többet is. Igazából nem akarok ebben belemenni most, mert úgyis decembertől kezdenék, és valószínűleg az ünnepek miatt úgysem jön össze a heti 5 óra lovaglás, de komolyan gondolom. Nem cipeltetni akarom magam, hanem rendesen tisztességesen tanulni egy olyantól, aki ma itt Magyarországon tényleg ért is a dolgához.
2012. nov. 15. 14:16
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha heti 5 alkalommal járnál,és ilyen elszánt vagy,szerintem semmi sem lehetetlen.:D Látom céljaid és akaratod az van.Helyes;)Valószínüleg tavasz végére nyár elejére sacc/kb menni fog a lovaglás dolog.De lehet,hogy tovább tart,ez tehetség kérdése is.Mindenesetre,ha a leghamarabb el akarsz jutni valahová akk. heti 5.+olvasgass utána a dolgoknak a neten vagy a könyvekben+edzés után még beszélgess az edzővel arról ami nem megy,vagy órán kérd meg,hogy mutassa meg...satasata....Amúgy hol laksz,és kihez járnál decembertől?
2012. nov. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!