Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Bizalom a lóval?

Bizalom a lóval?

Figyelt kérdés

Már majdnem 1 éve lovagolok, de valahogy nem érzem biztonságban magam a lovon, legalábbis nem úgy ahogy kéne. (A ló pedig egy nyugodt iskolaló.)Pl.tanügetés, hiába mondja az oktató, hogy jól csinálom(jó az ütem stb.). én valahogy nem érzem jónak, tanügetésben nem érzem biztonságban magam. Próbálok bízni a lóban-ami többé-kevésbé sikerül is-inkább mintha magamban nem bíznék. Nem tudom hogy oldjam meg. Volt már valakinek hasonló problémája? Ti hogy oldottátok meg?

A válaszokat előre is köszönöm. :)



2012. nov. 18. 19:13
 1/10 anika6 válasza:
72%
Ez nem egyik napról a másikra megy. Nincs időhöz kötve, hogy amikor már 1 éve lovagolsz, akkor biztos ülésed lesz, stb. Azt nem mondtad,hogy ugyan azon a lovon lovagolsz, vagy cserélgetitek. Az esetleg sokat segíthet, ha először egy lónak szokod meg a mozgását, a gondolkodását, szokásait, és ha már bízol benne, utána kezdenél el lovagolni más lovakon is. Szólj az oktatódnak, ha úgy érzed, hogy nagyon gyorsan megy a ló és visszaváltanál lassabb jármódba. Esetleg válts lovardát, vannak olyan helyek, ahol kimondottan terápiás lovak vannak, amik nagyon nyugodtak, azokban esetleg könnyebben megtanulsz bízni.
2012. nov. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia! Én 6 éve vagyok így, és most, úgy két hónapja kezd ez elmúlni, és repdesek az örömtől. Szerintem a lovardaváltás nem feltétlenül megoldás, nem hiszem, hogy a lóval lenne bajod. Én próbálkoztam sokféle képpen. Először is, nekem muszáj volt leesnem párszor, hogy ne attól rettegjek végig, hogy " jajj, mi lesz, ha leesek, és kitöröm a nyakam", mert leestem, beütöttem a popsim, aztán annyi. Második, hogy ne hagyd abba. Nekem voltak olyan időszakaim, amikor annyira féltem, hogy abba kellett hagynom fél évre. Csakhogy utána szinte előröl kezdtem az egész "bátorság-felépítést.


Harmadik, és szerintem legfontosabb (nekem is ez vált be):

BÍZZ MEG AZ EDZŐDBEN! (Ha nem tudsz, nem mersz, akkor tényleg lovardaváltás.) Úgy értem, hogy én pl. volt, hogy sokáig nem mertem valami újat megcsinálni, mert féltem, hogy nem vagyok elég jó, és leesek. Aztán mostanában rájöttem, hogyha az edzőm (aki nagyon-nagyon jó) azt mondja, hogy próbáljak meg valamit, akkor azt azért mondja, mert úgy látja, hogy már meg tudom csinálni. És mivel nagyon jó szeme van az ilyenekhez, bízom benne, hiszek neki. Érted?

2012. nov. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ne a lovadban bízz, hanem saját magadban (illetve az edződnek)! Legyen bármilyen nyugodt is a ló, kiszámíthatatlan, hogy mikor fog begbotlani, megijedni vagy rárúgni a mellette lévő lóra (főleg kezdőként nem fogod észrevenni, hogy mikor milyen hangulata van). Hallgass az oktatód tanácsaira és legyél határozott minden helyzetben. Sokat segít, ha szépen kihúzod magad: a felső testedet felfele nyújtod, a lábaidat pedig lefele, közben pedig minnél mélyebben beleülsz a nyeregbe. Lehet ez is egy gond, hogy nem ülsz elég stabilan a lovon, ezért az egyensúlyod nem 100%-os. Talán még az is segíthet, hogy a lélegzetedet az ügetéshez igazítod, vagyis felálláskor beszívsz, leüléskor kifújsz.
2012. nov. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Ugyanazon a lovon lovagolok már jó pár hónapja. Most új edzőm van(ő már a 3. mióta lovagolok). Még csak pár órám volt vele, de jól kijövünk. Lovardaváltásra nincs lehetőség, mivel a környéken nincs másik lovarda.

2012. nov. 19. 16:59
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én kicsit kockázatos módon tanultam meg bizni egy olyan lóban aki már 2 embert is meg harapot.Egyszer nyáron nagyon nagy por volt a pályán és alig tudtunk lovagolni ezért az edző azt mondta hogy ennyire nem tudunk lovagolni akkor csukjuk be a szemünket!Így is lett és be kell vallanom kicsit féltem de utána át éreztem a ló ütemét és sokkal könnyebb volt.és ez után már minden lóban bízok!ha nem is sokáig de szerintem egy fél kör erejéig érdemes kipróbálni!Hidd el a ló is jobban fog benned bízni!
2012. nov. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Horselove, nem mondasz rosszat :D Ezt én is kipróbálom :D
2012. nov. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ok, köszi. Hétvégén megyek lovagolni, majd kipróbálom. És szerintem beszélek az oktatóval.

Mégegyszer köszi. :)

2012. nov. 20. 16:27
 8/10 anonim ***** válasza:
Remélem segítettem!egyébként tényleg könnyebb át érezni a ló ütemét.
2012. nov. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Voltatok lovagolni??
2012. dec. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen voltam. :)

A probléma úgy-ahogy megoldódott. Mivel egy iskolalovon tanulok, ezért néha nem könnyű rájönni, hogy mi is a baj, de hát ezért vannak a tapasztalt oktatók.....

2012. dec. 3. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!