Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi az esély erre?

Mennyi az esély erre?

Figyelt kérdés
Ugyebár január 1-től büntetnek azért ha egy ló nincs chippeztetve, vagy sütve esetleg és nincs útlevele. De a mai Magyarországon mennyi esély van rá hogy minden lónál megtörténjen ez? Mert szerintem pl szomszédbácsi sodri lovacskája akit dolgozni használ nem biztos hogy befogja chippeztetni x tízezrekért.
2012. nov. 27. 08:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Sajna ez ugyanolyan lesz, mint a kutyáknál. Mi már párszor szállítottunk lovat és még soha nem állított meg rendőr, sőt ismerőst megállították, megnézték a jogsit, hogy húzhat-e utánfutót azt ennyi. Azt se nézték ki lova mi lova, mert nem értenek hozzá.

Eladásnál sincs belőle még probléma, csak versenyeken való részvételnél.

Tőlünk nem messze szokott lenni állatvásár. Ott kérték a papírokat, akkoriban marhalevél volt, meg oltási könyvet kértek, akinek nem volt azt nem engedték be az állatorvosi ellenőrzésen. Főként a kupeceket fordították vissza. Na azok mit csináltak? Árultak a kerítésen kívül az út szélén.


Lóútlevélnél is elvileg mindig nálad kell legyen, ha elhagyod az istállót lóháton. De hova teszel egy A/5 méretű füzetet, mondjuk nyáron? Van ismerősöm, aki hurcibálja, úgy néz ki, mint a saláta. Annak a ló mellett lenne a helye egy elzárt helyen, nálad meg lenne egy plasztik kártya a ló adataival, ami sokkal praktikusabb. (kár, hogy erre a megoldásra nem gondoltak).


Amúgy én sütés párti vagyok, mert abból meg lehet mondani mikor sütötték, fajtáját, csikószámát, van-e származása vagy sem. Könnyebb beazonosítani, mint a chipnél, mert ahhoz leolvasó kell, itt meg csak a két szemed.

2012. nov. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!