Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kicsit hosszú / Nézd meg! és...

Kicsit hosszú / Nézd meg! és légyszi segíts! / MI ebben a logika?!

Figyelt kérdés
Ahová lovagolni járok ott csak néhány ló van, akiket lovagolni lehet karámban is (van akit csak a táborban használunk vagy terepre visszük). Mindig úgy van, hogy a kezdőket a legmakacsabb lovakra rakják, minket, profikat pedig a legszelídebbekre. Van egy makacs, öreg paci, aki már 26 is elmúlt, mi is alig tudjuk kezelni, és ráültetik a kezdőket. Az engedelmes, nyugodt lovakra, akik a sor végén kullognak, azokra pedig a haladókat rakják fel. Most gyakorlatilag mi ebben a logika? Szerintem fordítva kéne, hogy a kezdők a sor végén, a nyugodt lovon követik a jobb lovasokat a makacsabb lovakon. Szerintetek meg kéne ezt fordítani?

2012. dec. 4. 21:00
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Szóljatok az edzőnek, vagy valakinek, hogy ez így nem oké. A kezdőknek nyugodt természetű, kezes ló kell.
2012. dec. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
szerintem is fordítva kéne
2012. dec. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Jó lovon nem lehet tanulni, rossz lovon ellenben rövid idő alatt sokat. Teher alatt nő a pálma...
2012. dec. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Igen a nehezebb eseteken lehet igazán megtanulni lovagolni, csak ha egy kezdőt egy ilyen lóra teszel és perecel róla párszor, akkor lehet ezzel teljesen elveheted a kedvét a lovaglástól.

Először nyugis lovon kell megtanulni az alapokat, futószáron mindhárom jármódban biztonságosan ülni, és az alapvető segítségeket (félfelvétel, vágtába ugratás, megállítás). Ha ezek mennek már szabadon is, akkor jöhetnek a problémásabb lovak, mert legalább már tudja a lovas, hogy mit kell csinálni.

Egy kezdő nem tud figyelni az ülésére is meg a lóra is, hogy helyrerakja, legalább is sokkal nehezebb és időigényesebb így tanulni lovagolni.

2012. dec. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Szerintem szólj a gazdának,hogy a 26 éves pacit,igazán nyugdíjazhatná...
2012. dec. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
A sor végén kullogtok az automata iskolalovakon és már profik vagytok? Azannya! Lehet, hogy tőletek már többet várna az oktatótok...?
2012. dec. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Míra.4 ***** válasza:

Hát én nem vagyok profi ( ugratni szoktam k.b. 30 centit ). Egy ideig egy okos jól betanított lovon lovagoltam így kicsit unalmas volt, de jött/hoztak a lovardába egy új lovat és azóta rajta lovagolok őt még csak most edzik még nincs teljesen betanítva és elég makacs is, de az oktatóm mondta hogy megbízik bennem és hogy lovagolhatok rajta. Azt szeretem benne ( a lóban ) hogy makacs ellenkezik gyakran de azóta sokat tanultam és már vele is ugratok 20-25 centit. Ha a kezdők tényleg nagyon kezdők akkor szerintem is fordítva kéne lennie,de ahogy én vagyok, nekem így jó.!

Míra.4

2012. dec. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Míra.4 ***** válasza:

Előző vok.:

Az jó még a kezdőknek ha azért már nem olyan kezdők, hogy ők is tanulnak belőlle és ügyesebbek lesznek mint ahogy azt az előbb is írtam.

Esetleg ha téged zavar szerintem szólj hogy másik lóra szeretnél ülni. Nálunk mindig kilehet választani hogy kire akarunk ülni szval nem értem.!

remélem segítettem egy picit.

Míra.4

2012. dec. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Szerintem kérdezd meg az oktatódat. Sokkal egyszerűbb lenne.
2012. dec. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 miki 2000 válasza:
Ezzel csak a kezdö lovast és a lovat teszik tönkere.Ha a lovas nem normális lovon tanul akkor elöb elmegy a kedve a lovaglástól és nem tudja majd kezelni ha megvadul vagy ilyesmi,tehát ez így feszéjes is .A lónak meg az a rossz hogy nincs ki hogy kordában tartja mivel a kezdö nem tudja.
2012. dec. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!