Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tudtok olyan videót mutatni...

Tudtok olyan videót mutatni ahol a futószár a ló nyakán van vagy a hasán és a fején nincs semmi?

Figyelt kérdés

2012. dec. 6. 19:45
 1/8 anonim ***** válasza:

a "hasára" tenni szerintem elég balesetveszélyes, nyakra szintúgy nem jó, mivel csak csúszóra lehetne felrakni, ami fojthatja a lovat....

Vagy van valami értelme kantár/kötőfék/kapicán nálkül futószárazni?

2012. dec. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi, de nem kioktatást kértem. Sem balesetvédelmi oktatást. Azt se tudod mire kellemek ezek a videók, honnan veszed, hogy én is így akarok futószárazni?
2012. dec. 7. 07:39
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod a fejére tenni a futószárat, akkor a legegyszerűbb körkarámban "kergetni" szár nélkül. Amúgy ilyen videó nem hiszem hogy van, mert tényleg elég balesetveszélyes és értelmetlen a nyakra vagy a hasra csatolni a futószárat, de azért keresgélek...
2012. dec. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, most jut eszembe hogy a parellis és egyéb természetes lókiképzéses módszerek között lehet ilyen, de azokat is mind körkarámban csinálják. Videót azt még mindig nem találtam...
2012. dec. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Egyszer láttam egy videót, hogy egy csaj a lovát a tengerparton futószárazta, úgy, hogy csak a hasán lötyögött egy kis merevebb szár és a ló mindent megcsinált bármit kért. És annyira szép volt. Meg olyan tis láttam már, hogy a nyakán van, csak most úgy néznék még ilyeneket. Igen ez ilyen szabadidomítós. ANgolul kéne valamit kitalálni csak nem tudom mit! :)))
2012. dec. 7. 14:51
 6/8 A kérdező kommentje:
2012. dec. 7. 14:58
 7/8 anonim ***** válasza:

Csillagom az nem futószár, hanem egy lasszó. Szerintem rohadt nagy felelőtlenség hasra tenni, parelli ide vagy oda, az ördög sosem alszik.

Még nyakon elmegy, de akkor már inkább csomózott kötőfékkel szárral érdemes. Én a videón látottakat nem tartom követendő példának, ezzel a kivitelezéssel.

2012. dec. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én kérek elnézést, hogy nem tudom a szakszavakat "csillagom". Engem nem érdekel ki milyen ötletnek tartja. Csak látni akarok pár ilyen videót. Én is tudom, hogy az állatok kiszámíthatatlanok.
2012. dec. 7. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!