Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan szoktassam magamhoz a...

Hogyan szoktassam magamhoz a lovamat? (hosszú)

Figyelt kérdés

Vettem egy lovat, persze nem mostanában, de pont mikor megvettem magánéleti problémáim lettek és abszolút nem volt alkalmam vele foglalkozni. Nem az időhiány miatt, hanem mert szó szerint élni sem volt kedvem... de ez most mindegy is. A lényeg hogy a lovam abszolút nem ismer, 2-szer ültem rajta és foglalkozni meg egyáltalán nem foglalkoztam vele. Tudom, akkor minek vettem, de addig a pontig míg meg nem vettem tényleg minden tökéletes volt, derült égből villámcsapás következett be életem egyik legnagyobb törése. Persze nem volt egyedül, bértartásban van ahol fizettem azért hogy valaki lovagolja. Az más kérdés hogy nem túl jó lovas az illető (szerintem). Most viszont készen állok arra hogy foglalkozzak vele, de nem tudom hol is kezdjem. Gondolom nem azzal kellene hogy megyek és felülök rá. Mit javasoltok? Első pár alkalommal csak ápoljam, futószárazzam, esetleg játsszak vele?


Arra meg tényleg mindenkit megkérek hogy ne essen nekem amiért nem foglalkoztam a lovammal, tudom hogy nem volt szép tőlem de még így utólag is azt mondom hogy akkor nem lettem volna rá képes...


2012. dec. 19. 13:56
 1/3 anonim válasza:

Tuti nem fogok neked esni, mert megértelek. Biztos okod volt rá, hogy nem foglalkoztál vele. Más kérdés, hogy lehet, nem véletlen, hogy pont ekkor jött az életedbe, ki tudja...?

Viszont a lovakhoz nem értek :) de szerintem ugyanolyan érző lények, ugyanúgy van lelkük, mint bárkinek, így ha sokat vagy vele és szereted, biztos meg fog szokni és szeretni.

2012. dec. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azt tanácsolom,hogy az első 1-2 héten még csak játtsz,ápold stb.De ne ülj rá.Mikor már megy utánad önszántából,akkor ülhetsz fel rá. El kell nyerned a bizalmát. :D
2012. dec. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan felülhetsz rá. Ha elmész egy idegen lovardába lovagolni, akkor ott sem kezdesz el játszani először a lóval. Az ápolás meg természetes lovaglás előtt, akkor lehet ismerkedni. Tedd élvezetessé számára a lovaglást, szeresse, hogy te ülsz rá. Később már várni fogja, hogy kimenj hozzá és felülj rá. Lovaglás mellett meg lehet még sokmindet csinálni. Én pl futottam a lovammal. :D De szerintem csak azért mert nem ismered annyira, nem tudtál vele foglalkozni, attól még nyugodtan felülhetsz rá. A többivel meg még élvezetesebbé teheted az életét, hogy mindig várjon rád.
2012. dec. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!