Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lovat vegyek? (olvasd...

Milyen lovat vegyek? (olvasd el ha van időd és ne írj bunkósságot)

Figyelt kérdés
Tudok abban segíteni hogy milyen fajta lovat vegyek vagy legalább egy leírást hogy milyen és mekkora illene hozzám? 155cm magas vagy de nem szeretnék nagy lovat. Istállóban lenne de azért kint is vagyis félridegtartásban (otthon). Leginkább terepen használnám de azért kisebb ugrató vagy ügyességi versenyeken rész vennék vele. Átlagosan a fajta ára ne legyen több 400 ezernél. Ha a magasságot nézzük 130 mar alatt ne legyen. A lovaglástudásom minden jármod megy kicsi akadályok átugratása is szőrén is tudok sőt azt jobban mint nyeregbe. Ha van valami javaslatod és időd is van akkor lécci osztd meg velem a véleményed persze ha az nem kritizálás. Köszi :)
2012. dec. 20. 00:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem drága, úgy hogy csak részletre vedd! Először vegyél csak egy ló**szt!
2012. dec. 20. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Szerintem világosan leírtam hogy kretén barmokra nem vagyok kiváncsi
2012. dec. 20. 00:46
 3/14 anonim ***** válasza:
71%
Eleve a kérdéseddel van probléma. Az általad leírt dolgok szinte minden lóra illenek. Azt leírtad h ne legyen túl nagy, innentől a mekkora legyen el van döntve. A Hucul vagy valami más kisló az lehet h jó lenne neked. De akár félvérek is.
2012. dec. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Ezeket a fajtákat tudom ajánlani:


Haflinger:Díjlovagláshoz kitűnő, szívós kedves gyerek kedvelő jószág.Kisebb akadályokat is simán átvisz még 40 kilóig.


Hucul:Felnőttek is lovagolják tökéletes díjugratáshoz. Szívós fajta ridegtartás nem akadály.


Fjord:Félridegtartásba ajánlom. Tereplovagláshoz szerintem nagyon jó.

2012. dec. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat a Haflingin én is gondolkoztam és szerintem az jó lenne de még a Hucul is szerintem
2012. dec. 20. 11:50
 6/14 anonim ***** válasza:
63%

[link]


Ez a ló nem jó?

2012. dec. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
52%
Szépen beírod ezeket az adatokat a lovasok-hu-ra és meglátod, hogy miből választhatsz. Szerintem azért a 130 centi túl kicsi lenne hozzád. A haflingi jónak tűnik, főleg ha szeretsz szőrén lovagolni, de egy akármilyen fajtájú 150 körüli zsurmó kis ló is megfelelne neked.
2012. dec. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez annyira nem fajta függő, hogy az hihetetlen. És ha itt kell megkérdezni ahelyett, hogy valami szakértőt keress fel, vagy lovasedzőt az már régen rossz. Másrészt ez nem így megy. Az lovas embernek fokozatosan érlik, hogy milyen lóra van szüksége. Egyszer szűkül a kör, mire tisztázódik benne,, hogy mit akar. pontosan. És akkor körültekintően összeszedi a gondolatait, hogy milyen ló is kell nekem. Versenyezném is? FOntos, hogy tisztavérű legyen? Pontosan mire is kéne nekem? Mekkora is, mennyi idős is? Milyen neművel boldogulnék legjobban? Ha ezekre tudtál válaszolni és már min. 4 éve lovagolsz akkor ez alapján tudni fogod a fajtákat amiket akarsz. Vagy csak veszel egy akármilyen lovat és képzed. Ez nem fajta kérdése, ez képzés kérdése. Amég nem vagy egy lóhoz, eléggé felnőve (és itt nem korra gondolok) addig nem érdemes ló körül szaglászni. Nekem speciel eszembe se jutott egy akármilyen közösségi oldalon megkérdezni, hogy milyen ló kéne nekem....

Ha nem akarsz hülye válaszokat kapni, akkor ne tegyél fel hülye kérdéseket. Mellesleg a Lovasok.hu részletes keresője sokat segít. ;)

2012. dec. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
67%
haflingit ajánlok. mindenképp kancát / heréltet. egy 10-15 év közötti ló pont megfelelő lenne neked. marmagassága körülbelül 147 cm felett legyen. a haflingik olcsók, könnyen gondozhatók.
2012. dec. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
viszont félvér jobb is lenne neked, mint tisztavérű ló.
2012. dec. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!