Kezdőoldal » Állatok » Lovak » "Hosszútávon" lehet szőrén...

"Hosszútávon" lehet szőrén lovagolni? Tehát pl. terepen?

Figyelt kérdés

Nem régóta lovagolok, szeptember óta és csak heti 1x. Az első lovardában nyeregben tanítottak, de egyéb okok miatt otthagytam azt a lovardát. A mostaniban szőrén tanítanak, és basszus, annyira, de annyira imádom! Mármint eddig is imádtam, de az annyival más érzés! Nem is akarok soha többet nyeregben lovagolni. :D

Viccet félretéve, pl. tereplovaglásnál muszáj a nyereg? Tudom, hogy az azért veszélyesebb, de nem sietek sehova, ráérnék megtanulni normálisan szőrén lovagolni, nem akarok versenyezni, meg semmi, pusztán kikapcsolódás gyanánt lovagolok.


Köszi a válaszokat!


2012. dec. 23. 16:47
 1/9 anonim válasza:

Lehet:) Én is mentem már szőrén párszor, csővágtákban is, bár utána kicsit fájt a combom, és izomlázam is volt. De az élmény miatt főképp megéri.:)

Persze én csak nyáron terepeztem szőrén!:D:D Ilyenkor télen nem mennék. Próbáld ki, terepen tényleg nagyon jó, és a pacinak is jobb, hogy "kicsit szabadabbnak érezheti magát"

2012. dec. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha elég széles a háta és kényelmes (a ló számára is) akkor persze. Azonban ne felejtsd, hogy a szőrén lovaglás nem tesz jót a ló hátának, mert hiányzik a nyereg, ami egyenletesen eloszlatja a súlyodat.
2012. dec. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én pont h télen szeretek jobban terepezni, nem izzadok össze a lóval. A lónak nem jó ha csak szőrén lovagolják, mert ott tulajdonképpen két kis ponton érintkezik az egész súlyod a ló hátával, még a nyereg eloszlatja azt.
2012. dec. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A szőrén lovaglás hosszú távon nem tesz jót a lónak..nem is értem milyen lovarda ez?? És akkor nyeregben ne is tudjon lovagolni az ember mert eben a lovardában csak szőrén lovagolnak? (érdekes).. Terepen inkább ajánlott a nyereg...
2012. dec. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Óh, erre a súlyeloszlásra nem gondoltam, na mindegy, akkor marad a nyereg. :)

Köszi a válaszokat!

2012. dec. 23. 18:38
 6/9 anonim ***** válasza:
Alkalmanként nyugodtan lovagolhatod a lovadat szőrén, de ne állandó jelleggel, a lényeg a mérték.
2012. dec. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%
Én egyszál kötőfékben és vezetőszárban szoktam kimenni, pedig egy telivér csikó :))
2012. dec. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

Sok jó gondolatot olvastam az előbbiekben.

De elmondom az én véleményemet. A fő kérdésre válaszolva nem muszáj nyereg terephez. De sokban függ a lovas tapasztalatától, az ülésétől, mivel nyereg nélkül nincsenek biztonságot jelentő térdtámaszok,kápák... Ezáltal, ha megugrik a ló könnyebben lefordul a lóról az illető.

A ló kiképezettsége sem mellékelendő. Ha számára idegen tárgyal, félelmet keltő tárgy, állat jelenik meg. Ebben az esetben jobb ha segítségünkre van a nyereg.

Az kétségtelen, hogy nagyon jó érzés szőrén lovagolni. Én hetente több alkalommal évszaktól függően kihasználom ezt a csodálatos érzést. Fokozzuk az élvezeteket, akkor még hozzáteszem mi magunk kantár nélkül szoktunk kimenni.

DE kiemelten hozzáteszem ezek a lovak több éve ezeket a feladatokat csinálják és száz százalékban megbíznak ember társaikban. Nagyon sok munka által lehettett elérni ezt

Önmagában nem jó, ha az ember csak szőrén lovagol, mivel ténylegesen nyomja a hátát. De ez minden téren muszáj, hogy egyenletesen kell megoszlania ezeknek a dolgoknak.

üdv: GT

2012. dec. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Sssaszem ***** válasza:
Ja ha, annyira szőrén szeretnél lovagolni és nem akarsz nyerget, akkor a patracot ajánlom, ami jó a lónak.
2019. nov. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!