Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Voltizs hevederrel vagy...

Voltizs hevederrel vagy nyereggel tanácsosabb megtanulni lovagolni?

Figyelt kérdés
2012. nov. 25. 16:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindenképpen voltizshevederben kezdj, mert ebben sokkal jobban ki tudod dolgozni az ülésedet, mint nyeregben. Csak akkor kezdj nyeregben lovagolni, ha voltizshevederben, kapaszkodás nélkül már jól megy mindhárom alapjármód és az átmenetek is. Mindezt természetesen futószáron.
2012. nov. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi, eddig nem lovagoltam rendszeresen, de akárhol voltam egyszer-egyszer, mindenhol voltizs volt!

Most elkezdtem rendszeresen, erre ebben a lovardában már a legelső órán nyeregben lovagoltam. :S

Akkor lehet, hogy átmegyek egy másikba, ahol voltizs van, mert én is így tudtam...

Köszi! :)

2012. nov. 25. 19:35
 3/5 anonim ***** válasza:
Én nyeregben kezdtem és nem vált káromra... A jó oktató a lényeg!! ;)
2012. nov. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 titkos25 válasza:

Attól függ hogy lovagolni vagy voltizsálni akarsz .

Ha lovagolni akkor feltétlenül a nyerget ajánlom .

Ez olyan mintha vennél egy kecskét mondván ezt is ugyanúgy etetni , gondozni kell mint egy lovat és majd ha rendesen gondozom veszek egy lovat . Ebből az következik hogy a kecskét rendesen tudod gondozni de attól még a lóhoz semmit nem konyítasz mert egészen más a kettő . Tehát attól még hogy majd voltizs hevederben jól tudsz "lovagolni" (ez még nem lovaglás) attól nem fogsz jól lovagolni nyeregben.

2012. nov. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk pl vágta tanulásnál nagyon lényeges, néha egyébként is szoktak voltizsos órát tartani, de a vágta tanulásánál mindenképpen, könnyebb így, mint nyeregben. Aztán ha megy elengedve is, akkor szokták áttenni a tanulót nyerges vágtára.
2012. nov. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!