Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 24 évesen még elkezdhetek...

24 évesen még elkezdhetek (újra) lovagolni?

Figyelt kérdés
12 évesen lovagoltam kb. 1,5 hónapot,aztán elfogyott a szülők pénze,de most ennyi idő elteltével újra el akarom kezdeni. Nem késő ez egy kicsit? A lovardákban ált.ban csak gyerekek,vagy haladó csop.os felnőtteket látok lovagolni. Megtanítják majd azt is,hogyan nyergelhetem fel a lovat,illetve ápolási feladatok elvégzéséhez az eszközök nevét,használatát? Mindent tudni szeretnék a lovakról, ápolásukról, szükségleteikről stb. Hol tanulhatom meg ezeket?

2012. dec. 29. 20:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ha jó lovardát választasz, akkor ott megtanítanak nyergelni, meg sok dolgot a lovakról, főleg ha kérdezel is :)

Egyáltalán nem késő elkezdeni, egy nagyon picivel nehezebb dolgod lesz, de volt már 70+-os kezdő lovasom is, ő is megtanult egész gyorsan, azon a szinten, amit akart :)

Meg lehet h az elején furcsa lesz h még te futószáron próbálkozol, addig a 14 éves kislány ugrat melletted, de a fizikai fölényed miatt hamar utoléred a kicsiket!

2012. dec. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Jó lovarda kell hozzá. Szerintem ennyi idősen érdemesebb egy kis tanyán,mint nagy lovardában.
2012. dec. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
Sztem mindenképpen érdemes lenne újra elkezdeni! Budapesten laksz? Csak mert tudok a környéken egy jó lovardát
2012. dec. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Mindenképp érdemes, nekem is van olyan ismerősöm (nem is egy), aki 30 éves kora után kezdett el lovagolni.

Viszont első: én úgy gondolom, hogy aki gyerekkorában kezd el lovagolni, annak mindenképp előnye van, egy gyerekkorában elkezdett lovas sokkal de sokkal szebben, átengedettebben ül a lovon, kezeli a szárakat. Egy felnőtt lovas is elérheti ezt sok gyakorlással, de a gyerekeket mindig egyszerűbb megtanítani lovagolni.

2012. dec. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
75%
a lovaglás nem korhoz kötött bármikor érdemes elkezdeni;)
2012. dec. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
É 20 év kihagyás után kezdtem újra lovagolni, terepn. Olyan volt, mntha sosem hagytam volna abba.
2012. dec. 30. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Fuzzi ***** válasza:
Lehet persze. Csak egy kicsit lasabban kell majd kezdeni és nagyon jó lovarda kell. DE igen,persze hogy lehet.
2012. dec. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Simán megtanítalak. :-) Van nálad idősebb kezdőnk is. :-) Semmivel nem fogsz rosszabbul lovagolni, mint ha korábban kezdted volna, talán icipicit tovább tart, de még ez se biztos. Van olyan felnőtt lovasunk, aki harmincévesen kezdett, pár hét után vihettük terepre, olyan jól ment neki. Szóval csak elhatározás kérdése. Ha az megvan, akkor hajrá!
2012. dec. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

sosem késő elkezdeni. nálunk mielőtt lóra ültettek volna minket, megtanítottak szerszámozni, ápolni és trágyázni.

csak sajnos ebben a lovardába inkább gyerekek járnak.

hol laksz?

2012. dec. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a hasznos választ. Voltam már terepen barátnőmmel, kimentünk Szegedről Sándorfalvára, vágtáztunk, ügettünk, csak 2-en voltunk, külön lovon.


szegedi vagyok, esetleg tudnátok ajánlani ottani v Szegedhez közeli lovardát, tanyát?

2012. dec. 30. 12:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!