Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Két kérdés az osztállyal...

Két kérdés az osztállyal kapcsolatban!?

Figyelt kérdés

Most megyek majd először osztályban, az első lenne a fontosabb kérdés, a másik pedig kíváncsiság.

1: Van egy ló, a kedvenc lovam, aki iszonyú jó paci, azonnal reagál minden segítségre, stb. Viszont egyetlen baj vele, hogy ha megyünk vele, és kakilnia kell, akkor lehetetlenség továbbhajtani, megáll. (Egy-két ember tudja csak a lovardában.) Ez nem akkora baj, de ha osztályban jönnek mögöttem mit csináljak?


2: Lovaglásban én ott tartok, hogy lépésben és ügetésben egész jól megyek egyedül, járóiskolázni is szoktunk. Viszont a vágtát még csak futószáron tanulom. És amikor szóba került az, hogy én akkor jövőhéttől osztályba jönnék, akkor én mondtam az edzőmnek, hogy akkor úgy jövök, hogy egyszer egyedül+egyszer osztályban. És akkor ő azt mondta, hogy VÉGÜL IS úgy is lehet. De miért így mondta? Ő hogy gondolta volna szerintetek? Hiszen vágtában még a szárat sem fogom, meg kell még tanulnom külön.

Előre is köszi!



2013. jan. 2. 13:43
 1/6 anonim ***** válasza:

1:nekem is szokta ezt egy ló csinálni!Ha nem sikerül elinditani semmi képen még pálcával sem(nem úgy értetem hogy üsd agyon) akkor próbálj vele bejebb menni a járaton belülre.

2:szerintem úgy gondola hogy mindig osztályba a végén meg fútoszáron vágta.

2013. jan. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Aki mögötted jön, majd kikerül. :-) Még ha tudja is valaki előrehajtani a lovat trágyázás közben, azért meg szoktuk adni a lehetőséget, hogy úgy végezze az a ló a dolgát, ahogy neki jó. Hacsak nem verseny közben van, hogy nem lehet megállni, nincs probléma.

Másik kérdésedre nem tudok válaszolni, ugyanis nekem már az is érdekes kérdés, hogyan lehet valakit még a járóiskolára is ráengedni, ha még vágtázni sem tud. Szerintem igazad van, hogy akarsz még külön is menni lovagolni. Igaz ugyan, hogy ha már futószáron szépen megmaradsz vágtában, után könnyebb osztályban vágtázni, hiszen a lovad úgyis azt fogja csinálni, amit az előtte menő ló, de a helyes segítségadást így nem lehet megtanulni.

2013. jan. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A járósikolánál a "szoktunk" az egy-két alkalom volt igazából, ismerkedés céljából. (: Vágtába igazából már nem kapaszkodom, meg én ugratom be, stb. csak még nem merem a szárat fogni. :D
2013. jan. 2. 15:50
 4/6 anonim ***** válasza:

Jól teszed, hogy mész mellette futószáron is :)

Én személy szerint biztos kikerülném az előttem trágyázó lovat, de nem tudom h nálatok mit csinálnak, kérdezd meg egy ottanitól, hogy más mit szokott ilyenkor csinálni.

2013. jan. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha eddig csak futószáron mentél én azt javasolnám hogy marad jazon míg megtanulod rendesen a vágtát. Osztályban bármikor elfordulhat hogy a ló beugrik (esetleg több, egymás után, ha megrebbennek valamitől) és azt sem tudod, mit csinálj. Előbb meg kell tanulni minden jármódot, utána jöhet az osztály. Nem nagy ügy a vágta, sokkal könnyebb mint az ügetés.


Ha a ló trágyázik menj be vele kisebb körre, hogy a többiek a külső patanyomon tovább tudjanak haladni.

2013. jan. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
1: Lovardánként eltérő lehet, hogy mit kell csinálni, ahova jártam ott ilyenkor megállt mindenki, mert csak kavarodás lett volna belőle, sok kezdő nem igazán tudott mit csinálni, aztán ha megállsz még próbálj visszaállni a sorba, ez azért kezdőknél nem biztos, hogy könnyen megy.
2013. jan. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!