Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 80 kiló vagyok. Elmehetek...

80 kiló vagyok. Elmehetek lovagolni ekkora súllyal?

Figyelt kérdés
Nem fog alattam összeszakadni szegény állat? Mondjuk egy lipicai? Előre is köszi! :)

2013. jan. 11. 19:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Elmehetsz lovagolni 80 kilóval. Sok helyen már masszívabb lovak is vannak, hogy nagyobb súllyal is lovagolhassanak.

De egyébként egy szimpla ló is elbír. Bár attól is függ, hogy mennyire tudsz lovagolni. Ha már tudsz menni mind a három jármódban, de legfőképpen ügetésben, és már nem pattogsz a hátán, fel tudod venni a ritmust, nem ütöd, akkor szerintem nyugodtan lovagolhatsz.

2013. jan. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi baja a lónak, ha belegondolsz, egy termetesebb férfi 100 kg fölött van, valamint régen a hadba vonulás idején még a fegyverzet is besegített. Egy 80kg-os embert simán elbír egy kifejlett ló. :)
2013. jan. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam! Majd igyekszem még fogyni hozzá, de akkor is egy 175 cm-es férfi vagyok, így nem tudom, mennyi menne le, hogy szegénykémnek megkönnyítsem a dolgát. :)
2013. jan. 11. 19:57
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindenképpen fogyni akarsz, a futást ajánlom. Ellazít, és felkészít a lovaglásra. Nekem anno nagyon sokat segített! Fokozatosan növeld a tempót, figyelj arra, hogy nyújts és melegíts be előtte, és ami még jó a futásban, hogy egyenlőre ingyenes :)
2013. jan. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszi! :D Jövő hét után kezdem, lehet, addig még ér is valamit! :)
2013. jan. 11. 20:03
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Nagy fogyást 2 hét alatt nem érsz el, de annyit segít, hogy nem lesz izomlázad az első lovaglásod után. Tapasztalatból mondom, egy hét kihagyás után is már izomláza lesz az embernek a lovaglástól. Ha kezdő vagy, nem melegítesz be előtte, vagy nem készültél fel rá, akkor az ülés is fájni fog :D De a futás nekem segített! :) Ezt persze ne vedd készpénznek, mert egy minimális izomláz elkerülhetetlen, de az élmény mindent túlszárnyal.

Remélem tudtam segíteni! :)

2013. jan. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Igen, mentek a zöldek, köszi! :D

Viszont kezdő lovas vagyok, szóval esetleg még tudnál adni valami tanácsot, mivel könnyíthetem a paci dolgát? :O

2013. jan. 11. 20:10
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha lovardába mész, ott az eddző mindent elmagyaráz. Én speciál nem lovardába tanultam meg lovagolni, saját lovaimon. Az első lovagláskor ne számíts vágtázásra, meg hatalmas tempóra. Először megtanítanak felszállni a lóra, de onnan tudod eldönteni, hogy érdemes e abba a lovardába pénzt beleölni, ha úgy kezdik, hogy "pucold meg a lovat!" A lovaglásba ez is beletartozik, megtanítanak felnyergelni, felkantározni, és egyéb védőfelszerelések felhelyezését is megmutatják. Ha nem ezzel kezdik, erősködj egy kicsit, ha pedig erőfeszítésed ellenére sem tanítják meg, csak a pénzedet akarják!
2013. jan. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Én személy szerint imádok lovat pucolni, nyergelni... egy jobb kapcsolat kialakításához vezető út... ha eddig eljutottatok, megtanítják hogyan vezesd a lovat, melyik oldalról, ha azt a látszatot akarod kelteni, hogy te azért tudod a szabályokat, akkor tanuld meg, hogy bal oldalról csinálunk mindent egy lónál. És bal oldalon is szállsz föl.
2013. jan. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
A nyeregbe szállásnak is van több módszere. Először szerencsétlenkedni fogsz, és inkább csak mászol föl. Egyébként megfogják egyik lábad, amíg te rugózol, és a "parancsszóra" elrugaszkodsz, aztán a nyeregbe találod magad. Később menni fog egyedül is, emberi segítség nélkül.
2013. jan. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!