Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik a jobb mexikói kantár?

Melyik a jobb mexikói kantár?

Figyelt kérdés
Amelyiknek az ló szájánál lévő szíjon is van csat, vagy az a jobb amin a ló szájánál nincs csat? Csak fentebb az állkapcsánál. Nem tudom értitek-e, ha nem akkor képeket linkelek :)

2013. jan. 16. 19:11
 1/8 anonim ***** válasza:
képpel egyszerűbb lenne válaszolni
2013. jan. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szal : [link] <-- ott az a csat legalul


de itt nincs csat: [link] és hogy az a jó, ha ott alul nincs csat vagy az a jó ha van.

2013. jan. 16. 19:21
 3/8 anonim ***** válasza:
én azt venném a helyedben, aminél van csat
2013. jan. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem macerás az egycsatos, mert azon ugye a "kisorrszíj" fixen zárt, tehát át kell húzni a ló orrán, majd feszesre igazítani az X-nél és hátul összecsatolni. Szerintem egyszerűbb ha nyitva van minkét orrszíj és egyenként csatolod be őket, nem kell huzigálni egyiket sem.
2013. jan. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, eléggé konyhanyelven fejeztem ki magam, remélem érthető mire gondolok. :)
2013. jan. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha már mexikói, én is a kétcsatosat venném, de nem vagyok róla meggyőződve, hogy sok haszna van. Viszont ha érzékenyebb a ló, kifejezetten zavarhatja is a sok vacak a pofáján.

Lehet maradi vagyok, de nálam a sima angol orrzó a nyerő, még az arabjaimat is azzal lovagolom, nekem bevált, én fölösleges cuccot nem szeretek rájuk pakolni. Persze ízlések és pofonok... Mindenesetre ha már ilyet választasz , akkor inkább kétcsatos legyen.

2013. jan. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Akkor a kétcsatosat veszem.


Gabka: Én nagy terepeket járok a lovammal, sokat vágtázok. Szükséges, hogy a lovamnak az orrlyuka megfelelően ki tudjon tágulni, de szorítsa le semmi és így elegendő levegő jusson a tüdejébe. Pályán szinte nem is lovagolok. És is hagyományos kantárral lovagoltam de mióta egy kölcsönkért mexikóival lovagolunk már sokkal jobb a teljesítménye. :)

2013. jan. 17. 17:00
 8/8 anonim ***** válasza:

Érdekes a megközelítésed, kérdező. El is gondolkodtam rajta, főleg, mert jómagam is távlovas vagyok (többek között) tehát laza 80-100 kilométereket megyek a lóval esetenként. De őket is mindig angol orrzóval lovagoltam.

Ha jó helyen van csatolva, akkor az angol sem okozhat gondot szerintem. Nem lehet, hogy inkább csak a folyamatos munka miatt egyre edzettebbek a lovaid? :-)

A világért se akarlak lebeszélni, ha neked a mexikói vált be, akkor csak használd egészséggel - akár lehet is abban valami, amit mondasz, egyszerűen csak én nem tapasztaltam ezt.

Jó lovazást! :-)

2013. jan. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!