Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Baj ha vizesen nyergelem a...

Baj ha vizesen nyergelem a lovam? Lehet valami baja?

Figyelt kérdés
A cucc száraz amit rárakok és gyorsan bemelegszünk, de én kicsit aggódok azért. Eddig nem volt semmi baj, csak gondolom megkérdezem mi erről már véleménye. Ugyanis a lovam ridegtartásban van és csak legvégső esetben van istállóban.

2013. jan. 20. 11:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
hát te idióta vagy, már bocs, a lovat sosem nyergeljük fel vizesen!!!
2013. jan. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszi, hogy ilyen finoman kifejezted a véleményed. Sokkal előrébb vagyok vele, hogy tudom, hogy idióta vagyok, de szerencsére rengeteg hasznos tanácsot kaptam, így nincs szükségem, hogy figyelembe vegyem a tiedet. Gabka a takarót nem az időjárás vagy hideg hanem a víz és sár ellen javasolta, amit megértek, csak még így is nagy hülyeség szerintem. De köszönöm a válaszokat. Már volt értelme megkérdezni, hogy mennyire jó dolog ez vagy nem.
2013. jan. 20. 17:06
 13/18 anonim ***** válasza:
nem neked szólt az idióta jelzés, hanem annak aki vizesen nyergeli fel a lovát
2013. jan. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
84%

Vizes lovat nem nyergelünk, ez alap, de mint látom neked nem az számít, hogy mit írunk, hanem, hogy van aki ugyanolyan felelőtlen, mint te.

Első körben csak gondolj abba bele, hogy, jobb esetben, az izzasztó elkezdi beszívni a vizet a lóról, így amikor a lovad megizzad mi fogja az izzadságot elvezetni???

Szerintem ez csak lustaság, ha más nem illik a lovat nyereg helyen és a heveder helyén tisztára dörgölni. Az, hogy meghúzod a hevedert nem jelenti azt, hogy a nyereg minimálisan sem mozdul el, a vizes szőr jobban összetapad, alatta meg főleg a retek, ami nem takarózott lovaknál télen szerintem elengedhetetlen, lévén nehéz őket portalanítani, a hosszú szőrük miatt.

De még mindig azt gondolom, hogy te nem véleményeket vársz, esetleg tapasztat megosztást, hanem azt, hogy nyugtassunk meg: ügyes vagy, csak így tovább, hiszen minden értelmes, okos ember vizes lovat nyergel. Minek várni míg megszárad? Háde elmegy a busz.


A vad lovason besírtam kicsit, azt hiszem az Ő életük pont más, mint a minek. Remélem a kutyád sem eteted elvégre a farkasok is vadásznak...

2013. jan. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Utolsó.egész jó kis választ firkantottál, kár hogy olyanokat köpködtél a végére, ami felesleges volt. Tudod én pont olyan válaszra számítottam, amit te írtál 80%-ban. Arra vártam, hogy valaki elmondja, helyesen cselekszem-e avagy nem. Illetve ha már nem cselekszem helyesen akkor, hogy lehet a hibámat kijavítani és érvekkel alá is támassza, hogy az ilyen síkhülyék mint én is megértsem. Igazad van, nem tapasztalat megosztásra és délutáni teázásra voltam kíváncsi. Csak megkérdeztem lehet-e nyergelni vagy se. Ha nem lehet akkor miért. Nem kértem magánvéleményeket és társait, továbbá egymás fikázására se vagyok kíváncsi. Köszönöm a te illetve még pár ember válaszát! Eztán is lovagolni fogom a lovam, csak lovaglás előtt éjszakára beviszem a boxba, köszönöm!
2013. jan. 20. 19:50
 16/18 anonim ***** válasza:

15 válaszból kivonva kommentjeidet és a témán kívülieket 7 hozzászólás szerint felelőtlenség vizes lóra nyergelni. Gondolom ennyiből csak lejön, hogy helytelen.

Ha nagyon meghúzod a hevedert akkor is minimálisan mozog a nyereg alátétestől, ami összetapasztja a vizes szőrt, meg a benne lévő por is göbökké állhat, ami megnyomhatja a lovat. Nem biztos, hogy egyből nyoma lesz, de ez nem jelenti azt, hogy nem fáj neki. Ha lovagolni szeretnél, úgy hogy máskor is felülhess, akkor szánd rá azt a plusz időt és szárítsd meg legalább nyereghelyen.

2013. jan. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
21%
NEM BAJ, HA NEDVES/VIZES A LÓ NYERGELÉSNÉL! Ha nyáron csöpögősre izzad, akkor se kell 5 percenként lenyergelni, hogy megszárítsuk. Az én lovam is ridegben van TAKARÓ NÉLKÜL, sokszor vizes-sáros, és jééé, még soha semmi baja nem lett :P Annyi, hogy teljesen leszárad mire vége a lovaglásnak. És ettől ugye nagyon nagy baja lesz... Pfff.... A válaszomban fellelhető irónia a sok "okos" válaszolónak szólt, nem neked, kérdező :) Kicsit áttörlöd törölközővel, és tényleg nyergelj nyugodtan! :)
2013. jan. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
68%

A vadlovakat azért nem takarózza senki, mert lovagolni se szokták őket, ez logikus, szerintem.

Ha téli időszakban is szeretné az ember lovagolni a lovát, és ridegben tartja, akkor érdemes rá takarót tenni, vagy végigcsinálni az igen macerás és hosszadalmas ápolás-szárítás projectet.

Vizes lóra SOHA nem nyergelünk, ez szerintem evidens. Egészen más eset, ha a ló megizzad - ezért tesszük a nyeregalátétet, másnéven izzasztót a nyereg alá.

Egyébként ez a nyáron lemossuk lovaglás előtt hogy ne legyen melege dolog előtt eléggé értetlenül állok.... Előfordul, hogy lemosom a lovamat lovaglás előtt jó időben, mondjuk azért, mert szürke a drága és belefeküdt a trágyába, hát azt én is le szoktam mosni. Aztán megvárom, míg megszárad, majd felnyergelem. :-)

Kedves kérdező, a tisztességes takarót nem fogja a ló egy hét alatt elszaggatni, ez tuti. Nekem is takarva vannak a lovaim, karámban, többen együtt, de a takarók simán kiviszik a szezont.

Én egyébként ilyenkor télen úgy szoktam, hogy vízhatlan takaróban vannak, ez amúgy nagyon időtakarékos, ugyanis alig kell pucolni. :-) Lovaglás után, ha megizzadt, átcsutakolom szalmával, majd egy jó adagot rászórok a hátára, erre kerül egy polártakaró vagy akár egy sima pokróc is megteszi, majd visszakapja a rendes takaróját. Egy-két óra múlva, amikor már tutira megszáradt a paci,leszedek róla mindent, lesöpröm róla a szalmát, átkefélem a szőrét sima gyökérkefével, majd visszaadom rá a vízhatlan takarót és mehet a dolgára. Így nem is fázik meg, nem is töröm föl, nem lesz semmi gondja.

Ha végképp nem akarod takarni a lovadat, akkor fel kell vállalni azt, hogy nedves időben nem lovagolsz.

Ez a magánvéleményem, tapasztalaton alapul, huszonpár év tapasztalatán. :-)

2013. jan. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!