Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinti kutya ha megázik,...

Szivárvány kérdése:

Kinti kutya ha megázik, átázik a hóesésben a szőre, ti hogyan szárítgatjátok? Vizesen csak nem hagyhatom kint éjszakára, de a bezártságot viszont nem tűri.

Figyelt kérdés
Félek, hogy megfázik, de sajnos állandóan az esőben áztatja magát, jelen esetben a hóesésben rohangál... Ha éjszakára melegebb helyre zárom, azt nem bírja, csak az udvaron akar lenni... Valakinek van ötlete?

#vizes kutyaszőr #elázott kutya
2012. dec. 4. 21:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Egyrészt ha jó a szőre, akkor a víz el sem jut a bőréig, tehát nem fog megfázni. Másrészt van pokróc, törölköző, meg lehet törölgetni a kutyát bármikor. Harmadrészt meg olyan nincs, hogy nem tűri a bezártságot, ha bezárva lenni jobb neki, akkor eltűri és kész.
2012. dec. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
0%
Fárazd kicsit ki akkor jobban fogja tűrni :)Vagy lehet, hogy jobb lenne ha bent lenne nappal is csak kis időre engednéd ki akkor hozzászokna.
2012. dec. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Szilvi & Argos ***** válasza:
81%

Gondolom van szélvédett, szigetelt kutyaháza. Játék után törölgesd át és csak bemegy, ha fázik...soha nem használja a házát?


Kutyám 2,5 órás séta során a szakadó hóban hasast ugrott a Dunába, mert ügyes gazdija beledobta véletlen a frisbeet, a legjobb korongunkat :( az meg elsüllyedt :O Argos szőre egy merő víz volt már előtte is, úgyhogy minden mindegy volt :D A bőréhez el sem jutott a víz, száraz és meleg volt. A vizes buli után még fél órát sétáltunk.

Itthon amíg elhánytam a latyakot, fél órán át labdázott magában a hóban :) Pedig előző este séta előtt már bekéredzkedett a hideg elől a lakásba :D Ha mozognak, nem fáznak.

Szóval a 3 órás havas ázás után áttöröltem és behoztam a lakásba. Vacsizott, azóta durmol.

Amikor télen kinti kutya volt, akkor séta után kaja, alapos áttörlés és ment alukálni a házába.

Ha a kutyádnak érzed, hogy szüksége lenne egy száraz-meleg helyre, akkor vidd be és fegyelmezd meg, hogy feküdjön nyugton.

2012. dec. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%
Így van, az aljszőrzetük mindig száraz marad. Ha mindenáron szárítani akarod, akkor meg létezik kutyaszárító gép.
2012. dec. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem fázik ennyi az egész. Nem kell félteni. Az enyém sem szeret bejönni, inkább kint van a zord időkben is, három hónapos kora óta. Vastag szőre van. A házába csak nagyon kivételes esetekben megy be. Nagy zuhé, felhőszakadás. Nagy nyári viharok idején is letanyázik a kerti illemhely tövébe és elvan. Jó ólja lenne, de nem szokott bemenni ha nem muszály. Itt is esik a hó kicsit, de kint van elnyúlva a gödörjében.
2012. dec. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Tudom, túlaggódom a dolgot, de én az a fajta állattartó vagyok, aki mondhatni jobban szereti a kutyáját mint bárki mást..., ezért aggódom. Egyébként golden retrieverről van szó, 7 hónapos, és 2 hónapos kora óta lakik az udvaron, amíg nem volt meg minden oltása addig bent élt velünk a házban. Vastag, téli bundája van, de akkor is olyan cidri, ert vizes szőrrel a -7 fokos éjszakában egy pléden aludni... hát nekem FÁZÓS! :)
2012. dec. 4. 22:04
 7/15 anonim ***** válasza:
A mienk 1-éves, annak ellenére hogy szigetelt háza van nem hajlandó bent lenni, csak ha nagyon esik-természetesen minden berakott dolgot kidobál onnan (Pokróc, szalma ). A mostani minuszokban is önként megy fürödni naponta a tóba. Semmi baja nem lesz, ha rendelkezik megfelelő szőrzettel. Ahogy előttem is írták: megfelelő szőrzet mellett nem kell semmi plusz "aggódás" .
2012. dec. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha van megfelelő méretű háza, akkor be fog menni oda, ha fázik.
2012. dec. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha szereted, akkor hagyod ott aludni, ahol neki jó. Ne kényszeritsd be a melegbe, mert szenved tőle. Majd bekéretszkedik ha fázik.
2012. dec. 5. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Épp attól fog megfázni, ha behívod a melegbe, megszokja a szervezete, aztán kirakod órákra a kertbe, ahol alig mozog. Ne aggódj érte, sokkal jobb neki így, a goldenek amúgy sem fázós kutyák, jó meleg bundájuk van, amiben csak szenvednek bent (a panelkutyák nem növesztenek olyan vastag téli bundát, mint a kintiek). A mi mudijaink kb. három hónaposak voltak, mikor leesett a hó, sosem fáztak, sőt, most a legélenkebbek. Nemrég vittem ki őket sétálni (egy évesek múltak), öröm volt nézni, milyen önfeledten hancúroztak és birkóztak a hóban. Játék végén megrázták magukat, és épp csak a szőrük vége volt vizes. De ha megmártóznának a folyóban, akkor sem ázna a bundájuk át.
2012. dec. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!