Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért lusta a lovam?

Miért lusta a lovam?

Figyelt kérdés
Van nekem egy 8 éves furioso lovam. Nagyon szépen ugrik, jól megy. De egy baj van vele. Nagyon nagyon lusta.A pálcára már szinte immunis sarkannytúra is. Nem akarok erősebbnél erősebb eszközökkel próbálkozni. Hogyan lehetne egy kis lendületet vinni bele?
2013. jan. 23. 16:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
korábban is lusta volt?
2013. jan. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát nem ennyire de mindig is elég nyugodt vérmérsékletű volt :) sarkanytyúval is lovagoltak de alig reagál rá
2013. jan. 23. 16:36
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Nem lusta, hanem jól elcseszted. A ló érzékenységét mindíg a lovas csökkenti durva eszközök/lovaglás alkalmazásával. Ez ráadásul önbüntető dolog, mert aki durvul, annak később még durvábbnak kell lennie, miközben a helyes megoldás az lenne, hogy gyenge jelzésekre is várunk el munkát a lótól, aminek persze előfeltétele, hogy tudjuk öszötnözni pozitív megerősítéssel is és együtt dolgozni vele. Te jelenleg nem együtt dolgozol vele, hanem csak erőszakolod... Na itt indul a probléma.
2013. jan. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én kezdtem el nem sarkanytúval lovagolni! a legkisebb ugrópálcát használom! a kérdésbe irtam hogy nem is akarok durva dolgokat használni hozzá! csak azt szeretném megtudni hogy milyen gyakorlatok vagy dolgokkal lehetne egy picit pörgősebbé nevelni
2013. jan. 23. 16:50
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább tereppel, mert a pályát meg az ugrást ezek szerint baromira unja. Legalább hetente kétszer menjetek ki, ha kell akkor társasággal. Kinn is tudsz iskolázni ha kinézel magadnak egy nagykört vagy egy négyszöget.


A másik, hogy újra érzékennyé kell tenni a finom segítségekre. Először mindig finoman meg kell kérni a lovat, aztán határozottabban, majd ha semmi, akkor kaphat egy nagyon a seggére, hogy akár meg is ugorjon. De tényleg nagyot, ilyenkor nem szabad cicózni, mert azzal csak az éred el, hogy eltompul, az meg már sikerült. Szóval így meg fogja tanulni, hogy már az első segítségre reagáljon. Lovagolj vele nagyon sok átmenetet, félfelvételt, fokozást és várd el tőle hogy élénk legyen, mindig legyen fokozottabb a tempó, mint amit felajánl.

2013. jan. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

talán túl unalmas számára a munka. Úgy tudd "vissza puhítani", hogy:

először nagyon finoman jelezz neki MINDIG!

egyre erősödjön, de ne azonnal erősen. így egy idő után elkezd a kis, finom segítségre is reagálni. mindig egyre erősödő jelzéseket adj le neki, soha nem szabad azonnal a sarkadat az oldalába vágni, vagy azonnal erős zablát erősen használni. Ez a mi lovunkon is segített, itt is meg lesz a hatása!

2013. jan. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Szoktam sokat menni vele terepre :) de nagyon szépen köszönöm! :)
2013. jan. 23. 20:58
 8/11 anonim ***** válasza:
és terepen is lusta? mit eszik? mert vannak kaják, amitől eltompulnak a lovak (pl. rozs). vagy ha túlsúlyos, az is lehet a lustaság oka.
2013. jan. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
3 fángli zabot kap mindennap meg persze szénát, terepen nem lusta csak ha elől megyek
2013. jan. 24. 19:28
 10/11 sassszem ***** válasza:
Kérdezd meg tőle.
2017. aug. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!