Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kábé mennyi időbe telik még,...

Kábé mennyi időbe telik még, amíg tényleg a vágta lesz a legkényelmesebb, legjobb jármód? Amíg megszokom?

Figyelt kérdés

Nagyon sok helyről hallom, hogy a vágta a legjobb, legkényelmesebb jármód. Ezt el is hiszem, látom is, és valamilyen szinten érzem is. Futószáron tanulom a vágtát. Az a baj, hogy nem mindig tudom gyakorolni, mert több ló olyan, akiknek a vágtája nem kezdőknek való (túl gyors, etc.). Amikor vágtázom, még annyira kell összpontosítanom a jó ülésre, hogy el se merem engedni a kápát, nem hogy még a lovat is irányítsam. Az ülésem elméletileg nem rossz, de el sem tudnám képzelni, hogy még azt is figyelnem kéne, hogy merre megyünk, stb.

Amikor videókon látom a vágtát, azt kívánom, bárcsak most azonnal vágtázhatnék, de élőben, ha egy kicsit is felgyorsít a ló (de akkor sem megy túl gyorsan), már megijedek, és szétesek. Amikor látok valakit vágtázni, akkor mindig olyan "tiszta", de amikor én vágtázom, akkor fura. Lehet, hogyha nem körbe-körbe megyek, akkor majd jobb lesz, de nem tudom.


Tudom, hogy mindenkinél egyénfüggő, de valami támpontot tudnátok adni, hogy kb. mire szokom meg, és mit kéne csinálnom?

(Az edzőm azt mondta, hogy szerinte alapból még 3-4 óra kéne, és mehetnék egyedül, de igazából azért nem lesz így szerinte sem, mert félek. Vágtában igen, mert nem érzem magam biztonságban. Múltkor is bakolt egyet egy másik kezdő kislány alatt az egyik ló, akin én szoktam vágtázni, és a kislány félig leesett, és én is kb. annyira megijedtem mint ő. Velem is történhetett volna ilyen, és az a baj, hogy ha leesek, utána úgy be vagyok szarva még 1 hónapig, hogy csak na. ): VALAKI MEGOLDÁS?)



2013. jan. 26. 19:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Teljesen természetes, hogy így érzel (mármint a félelem). Én 30 éve lovagolok, imádom a lovakat de már csak a sajátjaimra ülök fel, (azoknak szinte a gondolatát is ismerem), lovasiskolába nem mennék. Iszonyú sokat estem.


Jól mondod, a lovaglás egyénfüggő, van aki pillanatok alatt ráérez és megy neki, illetve ismerek olyan embert is, aki szereti a lovat, de szinte "be van oltva" a lovaglás ellen, soha nem fogja tudni elengedni magát.


Régi nagyon kedves lovasoktatóm mondta mindig "Csak az nem esik le a lóról, aki nem ül fel" és ez így van. DE nyilván az ember törekszik ennek a kivédésére. Ha félelem van benned az egyetlen megoldás, hogy olyan lovardát választasz, ahol nyugodt lovon lovagolhatsz, amelyiket szereted és nem pedig váltott lovakon - azzal a felkiáltással, hogy mindig a kezdő ül a nyugodt lovon. Én azt vallom, nem azért fizet az ember nem is keveset a lovardákban, hogy rettegjen. Egyébként valóban a vágta nagyon kényelmes jármód :-) az igazi lassú (rövid) rágta. Én sem szeretem az ereszd el a hajam stílust :-)

2013. jan. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem baj az ha leesel, mindenki leesik, nem a világ vége. Visszaülsz aztán el is van felejtve, mert újra a lóra kell összpontosítanod. Ezért is nem jó heteket várni és agonizálni, mert csak felerősíti a félelmeket ahelyett, hogy a gyökerénél fojtottad volna el őket.


Gyakorold sokat a vágtát, majd jobb lesz meglátod. Képzeld azt, hogy hintán vagy hintaszékben ülsz és azt kell hajtanod, told jól előre a csípődet minden vágtaugrásnál. Az egy szerencsétlen helyzet, hogy a kápába kapaszkodsz, mert ezáltal előre kerül a testsúlyod és képtelen vagy kiülni a vágtát, de ebbe nem szólnék bele, mert én vagyok az oktatód. Ha hátraviszed a vállad, a csípőd pedig előre, meglátod majd, hogy sokkal könnyebb lesz.

2013. jan. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Wintersunset jól írja, nem szerencsés a kápába kapaszkodni. Ha én lennék az oktatód, voltizshevederrel tanítanám a vágtát, az egyrészt adna egy hatalmas biztonságérzetet, másrészt nem rontaná a tartásodat vágta közben. Amikor voltizson már megy elengedett kézzel a vágta, akkor ültetnélek nyeregbe.
2013. jan. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A mi lovardánkban bent ügetünk és kint kezdünk vágtázni:) Nekem már az a kedvencem, másodjára voltunk kint :DD nálunk olyan lovakon kezdünk, akik stabilak és kényelmes a vágtájuk, csak annyit tudok mondani, hogy kitartás és türelem :) Mikor két edző megy ki, akkor sms-eznek vágta közben xd
2013. jan. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem is írták, nem szerencsés a kápába kapaszkodni. Kérdezd meg az edződ, hátha van voltizs heveder, ha nincs próbáld elengedni a kápát. Vidd hátra a súlypontod, és ha megbillensz akkor kapaszkodj megint a kápába. Lazíts el a csípőd, nyisd szét a vállad. Majd meglátod hogy ha helyesen ülsz, így el sem éred a kápát... Próbálj csípőre tett kézzel vágtázni, és ha félsz azt vezesd le úgy, hogy nagyon szorítasz a comboddal, térdeddel. Csak a sarkadat ne nyomd bele közben. Majd meglátod, hogy ha fogod a szárat, az még egy plusz segítség, úgy könnyebb megtartani a súlyodat, hiszen a ló bele támaszkodik, és más az egész mint a kápával. Sok sikert!
2013. jan. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Régebben mikor lovagoltam és futó száron tanultam és is mindig rettegtem a vágtától folyton olyan érzésem volt mintha le esnék a következő lépésné én is görcsösen a kápába kapaszkodtam. Később mikor már nem volt a futószár és én irányítottam a lovat akkor egyeltalán nem volt félelem sőt nagyon jó érzés volt
2013. jan. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is most tanulok vágtázni és terepen kezdtem el énis.. Nálunk mindig azt mondták, hogy terepen könyebben meg lehet tanulni. Én körübelül 3-szorra vágtázom és én sem tudok még rendesen mert pattogok a lovon, de jól érzem magam és néha igen zavar, hogy ugy mondva nem tudok vágtázni de majd megtanulom...kitartás:D
2013. febr. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Szerintem a terepen vágtázás kezdőknek nem igazán jó megoldás, mert nálunk elég ijedősek a lovak, és ha a helyes ülésre koncentrálok, akkor nem tudok a lóra.
2013. febr. 1. 20:06
 9/9 anonim ***** válasza:
nekem nagyon nehéz volt, ugyanez volt a helyzet, féltem, végül egy táborban (Csabdi, Lovas Zugoly) tanultam meg. Lassan-lassan kezdtem elengedni a kápát, és onnantól, hogy fél kézzel el mertem engedni, 6-8 óra alatt egyedül kezdtem vágtázni, és 1-2 hónapra rá mentem először terepre. Most már imádom a vágtát, tényleg fantasztikus, de futószáron, vagy körkarámban még most se szeretek, fenn maradok már nem arról van szó, de ott nem jó, mert mindig kifelé esel. Ha összeszeded a bátorságot, hogy egyedül menj, egyenesen könnyebb lesz!:)
2013. febr. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!