Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van egy csődöröm akit egyedül...

Van egy csődöröm akit egyedül tartok ez baj?

Figyelt kérdés
2013. jan. 29. 10:29
 1/7 anonim ***** válasza:

A csődörök szinte mindegyike magányos tartásra van ítélve, szóval még ha ez nem is jó a lónak, nincs más megoldás.

Ha nem tisztavérű, nincs engedélye és nem is terveztek vele fedeztetni érdemes kiheréltetni kezelhetőség és a lótársakkal való együtt tartás érdekében is.

2013. jan. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát igen mi is ezért tartjuk egyedül. 6 éves és nagyon jól viselkedik szófogadó amúgy angol telivér így nem látjuk értelmét a herélésnek. Vagy még így is kéne? :/
2013. jan. 29. 11:44
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem csődöröm is van meg kancám is,együtt vannak tartva persze nem egy karámban érintkezni tudnak stb elvannak így is.Régebben volt egyedül csődöröm ő nagyon ragaszkodó lett hozzám,elvolt egyedül egésznap tudott nézelődni,de sokat is voltam kint nála.
2013. jan. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha sportban nem eredményes, nincs fedengedélye, esetleg van kancátok vagy csapatban gondot okoz a lovaglása, esetleg később tervezitek az eladását megérné kiherélni. Ellenkező esetben felesleges, mert nem változtat semmit a helyzeten.
2013. jan. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha nem akarjátok befedeztetni akkor a ló érdekében mindenképp heréltessétek ki.

Egy ló társas lény, ahhoz hogy teljesen biztonságban érezze magát, komfortban legyen ahhoz arra van szüksége hogy együtt lehessen a társaival.

Hiába nem csődörös, az hogy magányos mindenképp megviseli szegényt.

Egy csődör vagy legyen csődör, legyen rendszeresen fedeztetve, még jobb ha arra van lehetőség hogy kancák között tartsák szabadon, ha viszont egyikre sincs lehetőség akkor a csődör ne maradjon csődör, mert nem érzi jól magát.

2013. jan. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem.! :| És hogy történik egy ilyen herélés? Mennyibe kerül? Nem akarom, hogy aztán rossz élménye legyen szegénynek. Hallottam már olyat, hogy herélés óta a ló nem adta fel a hátsólábait és még rúgott is!:/
2013. jan. 29. 21:22
 7/7 anonim ***** válasza:
Még nem heréltettem lovat de szerintem ezt a munkát elvégzi az állatorvos 20-40 ezer forint között, a lovat nyilván altatják/érzéstelenítik/bódítják, (az egyéb barbár módszereket most hagyjuk ki...) és ezután egy rutinműtét következik. Szépen eltávolítják a heréket majd a helyét összevarrják és már csak gyógyulnia kell, ebben az időszakban a ló nem dolgozhat , ellenben sokat kell kézen sétáltatni hogy a seb mindenképp kifelé gyógyuljon. Azt is fontos tudni hogy a frissen herélt lovat még sokáig nem szabad berakni más lovak társaságába, mert időbe telik mire minden hormon kiürül belőle. (általánosan olyan 3-6 hónap)
2013. jan. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!