Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Félek. Nem merek elmenni...

Félek. Nem merek elmenni terepre a lovammal, de már nagyon szeretnék, tavaly nagyon sokat mentünk, és mivel nagyon tele van félek rajta még ügetni is egyedül. Ti hogyan győzitek le a félelmeteket?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék újra sokat menni vele, de így nem merek.

Kérem, aki tud az segítsen valami tanácsban, előre köszönöm.

Régen nem is kellett használnom kantárt, csak csizmával irányítottam, most meg a kantárt is használnom kell, mindennap lovagolok.


2012. szept. 17. 20:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia!szerintem futószárazd le elötte,utána menj ki,ha lehet elöször kísérettel,vagy csak menjetek ki sétálni valakivel és az a valaki vezessen,úgy nem lesz semmi baj:)
2012. szept. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ csak így csinálom vele már június óta. Idén nem voltam kint terepen mert tél után annyira bolond volt, tele volt energiával....valami más ötlet?
2012. szept. 17. 20:09
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is csak azt mondom hogy futószárad le előtte.vezetgesd.először menj ki úgy vele hogy csak vezeted,vagy valaki téged vezet vagy osztályban.ne félj tőle.de egyáltalán mitől is félsz?bocsi de most nem olyan az agyam mint a borotva.
2012. szept. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Meg kell előtte mozgatni. Ennyi.


Pl.: Volt egy ló aki bakolt alattam terepen,nem estem le.Valakinél bepróbálkozott és vele sikerült,hát velem is kipróbálta,így nem ment neki.Másnap jól lefutószáraztunk ,sokat vágtáztattuk,délután terepre mentünk semmi gond nem volt vele. ;)


Szóval jó futószárazást!:D

2012. szept. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az én lovam télen szokott nagyon ugrálni. Én általában kimegyek vele és jól "kapaszkodok". Sokat lépetek és ügetek vele. Én nem szoktam hagyni ugrálni, bár már olyat is hallottam, hogy legalább előbb kiadja magából. Sokat lépess vele, aztán ügetés. Kobakot mindenképp vegyél fel, és mondd meg valakinek, hogy hova mész, vigyél magaddal telefont. A legjobb lenne, ha lenne egy lovas kísérőd, együtt jól meghajtjátok, aztán másnap könnyeben ki tudsz menni egyedül. Ismerős terepen menj inkább.
2012. szept. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Futószárazd le, aztán dolgozz vele benn egy jó órát, másfelet. Alaposan fáraszd le, aztán menj ki vele terepre. Eleinte sokat lépjetek, aztán kis ügetés, majd haza szintén lépés. Aztán ahogy nő a bizalmad a lóban, szépen csökkents a benti munkát és növeld a terepet, persze kint is adhatsz feladatot a lónak és magadnak, végül szépen már egyből mehetsz terepre.


Mellesleg télen is dolgozni kell a lóval, még terepen is. Mi mentünk már térdig érő sárban, -10 fokban, de méteres hóban is. Ha ismered a környéket, akkor nem érhetnek meglepetések.

2012. szept. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Futószár, ha kell minden nap, adja csak ki a felesleges energiáit a ló. Kísérő is jó lenne, de ha nincs, az sem baj. Bízz magadban, és a lóban. Az is elég, ha először csak egy kicsit mész ki, lépsz, ügetsz, aztán haza. a 1-2 alkalommal képes vagy rá, utána sokkal könnyebb lesz. Velem akkor volt ilyen, amikor eőször mentem vna ki egyedül. Majdnem nem mentem, húztam az időt, de aztán végiggondoltam, mondom ha nem megyek, akkor beszari vagyok, és kimentem :)
2012. szept. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
mikor én így jártam a lovammal, úgy voltunk, hogy olyan lovassal mentem, akinek gyorsabb a lova, mint az enyém, amikor az enyém kicsit elrohant, vagy tempózott, akkor nem volt gond, mert tudtam, hogy ha irtó nagy gáz lenne, a másik lovas segít megfogni a lovat
2012. szept. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Orchidea99 ***** válasza:
Mozgasd le előtte! Vagy először még csak gyalog vezetve menj vele ki!
2012. okt. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyedül sose menj, am én már nagyon rég szeretnék terepre menni :)

Kísérettel menj bátran,ne félj,kerüld az akadályokat ha már nem igazán bátorkodsz ügetni.A lovadnak sztem egy erdei v egy réti séta jól eshet és neked is.

2014. júl. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!