Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Loszallito vontatasahoz...

Loszallito vontatasahoz milyen kategorias jogositvany kell? eleg a B?

Figyelt kérdés
2013. febr. 1. 18:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Elég, de csak ha 3500 kg-nál kisebb az autó és a futó össztömege. Ha ennél nagyobb súlyú, akkor B mellé E kategóriás jogsi is kell.

[link]

2013. febr. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"Elég, de csak ha 3500 kg-nál kisebb az autó és a futó össztömege"

kerdes...loval, vagy lo nelkul?

egyebkent koszi, ment a zold!

2013. febr. 1. 19:12
 3/4 anonim ***** válasza:

lóval, ló nélkül? - Őszintén, nem tudom. De tekintve, hogy B kategóriával csak a 750 kg-nál könnyebb futót lehet vontatni és egy átlag ló kb. 500 kg, ezért szerintem számít. Szóval B-s jogsival csak pónit vagy kislovat szállíthatsz és azt is inkább egy személyes futóban. Ha nagyobb lovat akarsz vinni kétlovas futóban (aminek alapból nagyobb a tömege), akkor érdemesebb B+E kategóriás jogsit beszerezni.

ez is egy jó cikk: [link]

2013. febr. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A lószállító papírjain megvan, hogy mennyi a megengedett össztömege, vagy valami hasonló. Tehát a lószállító + a ló mennyi lehet összesen. Ezt kell figyelembe venni. Tehát ha 2-es szállítóban viszel, akár egy csikót is, akkor már megbüntethetnek, ha a papíron lévő adat több a megengedettnél, annak ellenére, hogy nem haladja meg. Ha B-sel akarsz szállítani, akkor leginkább csak egyes futóval tudsz. Hallottam már olyanról is, hogy könnyebbre vizsgáztatják le a kettes lószállítót, hogy beleférjen a 3500kg-ba, ehhez pedig vesznek egy könnyebb terepjárót.
2013. febr. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!