Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyire igenyesek a hidegveru...

Mennyire igenyesek a hidegveru lovak?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy a nem hidegveruek abraka havonta kb 30-35 ezer, plusz doki, patkolas, satobbi. Az is oke, hogy a hidegveruek kb fele annyit esznek. De doki szempontjabol mennyire igenyesek?
2013. febr. 3. 18:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Ugyan annyira mint a melegvérűek..

Attól függ milyen abrakot adsz neki..mennyi a jelenlegi beszerzési ára és mennyire aktív a ló. Doki jó esetben nem kell neki havonta.. hozzánk fél évente jár.. patkolni sem feltétlenül kell, ha nem jár betonon.. mért ennének fele annyit?:O egy 500kg-os melegvérű vs. egy nagyjából egy tonnás lóval szemben? lehet, hogy még többet is eszik..de ez nagyban függ a takarmány értékesítésétől is (van ló ami jó takarmány értékesítő és van ami kevésbé..) Orvost írtam már.. de ugyan olyanok mint a melegvérűek.. semmi különbség nincs..[jó itt nem az extra pedigrés túltenyésztett telivérekről van szó..]

2013. febr. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Koszi! En hobbibol, terepre gondoltam egy hidegverure. Eddig csak melegverun lovagoltam, es persze elotte legalabb egy-ket honapot karamban mennek vele. Utana mennek csak ki terepre.

Erre mennyire alkalmas a hidegveru?

2013. febr. 3. 19:14
 3/5 anonim ***** válasza:
nagyjából semennyire. vagyis persze lehet vele rövid távon lovagolni, de az igényeidnek, céljaidnak legkevésbé a hidegvérű felel meg. a hidegvérű nem tud hosszú távon nyereg alatt menni, kifullad. egyáltalán nem arra való. akkor inkább egy sodrottat ajánlanék. miért pont hidegvérű?
2013. febr. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mielőtt egy bizonyos típusú lóban elkezdesz gondolkodni nem árt, ha tudod, hogy egyáltalán miről van szó... vagyis keress lehetőséget arra, hogy hidegvérűn lovagolj és majd meglátod, hogy kielégíti-e egyáltalán az igényeidet. Tartás szempontjából hasonló igényei vannak a hidegvérűeknek is, tudtommal nem érzékenyebbek, mint bármelyik félvér, de nyereg alá nem biztos, hogy a legjobb választás, én is inkább sofdrottat ajánlanék. Évente szokott lenni hidegvérű találkozó, ott megismerkedhetsz a lovak tulajdonosaival és láthatod, hogy mi mindenre alkalmasak ezek a lovak.
2013. febr. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Miért ne tudna nyereg alatt menni hosszabb ideig? Csak ugyanúgy kell neki az állóképesség mint az összes többinek..

Könyörgöm.. mért hiszik az emberek, hogy a hidegvérűek tök mások mint a melegvérűek?? azért mert nagyobb testűek és nyugodtabbak.. nem reális.. persze nem galoppra való.. de hobbira perfect..

2013. febr. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!