Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A ló hasán duzzanat jelent...

A ló hasán duzzanat jelent meg. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm lovának a hasán ( alul, az első lábaihoz közelebb ) kb tenyérnyi nagyságban elég nagy duzzanat jelent meg. Nem fáj neki ha hazzáérnek és az egész kemény.

Mitől alakulhatott ki? Mi lehet ez?

Előre is köszi!



2013. febr. 4. 21:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem értem, ezzel miért nem fordulnak állatorvoshoz. Daganat is lehet, de ennyiből ez nem derül ki. Az is fontos, hogy milyen mértékben nő és mióta van ott a lovon.
2013. febr. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
En egy dolgot tudok ajanlani ALLATORVOS!!!
2013. febr. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem heveder törés? A heveder helyén van? Lehet, hogy valami megcsípte és rányergeltetek... Nekem ez volt.
2013. febr. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
Ha hevederhelyen van akkor törés. Ha olyan nagy, akkor elég csúnyán nyergelt valaki...
2013. febr. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az is előfordul, hogy ha szeret a paci feküdni, de keményen fekszik, a saját patájával nyom magának egy ilyen daganatot. Nálunk is volt már ilyen. A patkó főleg megnyomhatja, de a patája is elég hozzá. Nincs vele semmi teendő, max. lehetőséget kell adni neki a puhább helyen való fekvésre. Ez nem mindig járható út, nálunk is az a pacc, aki ezt csinálta magával, feltétlenül a fagyott talajú karámban akart nagyokat alukálni, eszében se volt bemenni a tető alá, ahol szalma is van (ridegben vannak). De elmúlik magától, nem kell rajta aggódni, ha erről van szó. Viszont hogy biztosra tudd, erről van-e szó, érdemes azért megnézetni állatorvossal...

Lehet hevedertörés is, ahogy előttem írták, ebben az esetben gyorsan felül kéne vizsgálni a nyergelési stílust, meg magát a használatban lévő hevedert is.

2013. febr. 5. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én a daganatot nem tartom valószínűnek, mert ahogy az írásból kivettem, elég gyorsan alakult ki (bár erről konkrétan nem szólt a kérdező), daganatnál pedig elég ritka, ha hirtelen jelenik meg.


Ha hevderhelyen van, én is a törésre tippelek.


Nekem hasonló panaszom volt a lovammal, csak rajta több helyen jelentek meg ilyen duzzanatok (a hasán kezdődött, pár nap alatt az egész testét befedte). Azonnal állatorvost hívtunk, aki csak tippelni tudott, hogy mi lehet, majd mikor megjelent a többi duzzanat is, kiderült, hogy allergiás reakció volt, tavasszal a friss fű mellé belegelt valamit és az válthatta ki. Kálcium kúrával 2 nap alatt helyre is jött minden.


Érdemes az állatorvos véleményét kikérni, pillanatok alatt helyrehozza.

2013. febr. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez lehet törés, patkókelés vagy bármi más, menj biztosra, nézesd meg állatorvossal.
2013. febr. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat.

Ma fogja megnézni az állatorvos, engem csak érdekelt, ezért kérdeztem.

Gabka77 - szeret feküdni, és sajnos keményen fekszik, szóval lehet,hogy megnyomta a pata. De ilyen esetben mekkora lehet a duzzanat és mikor múlik el?

És mit jelent pontosan a heveder törés? Hogyan kell ezt kezelni?

2013. febr. 5. 10:43
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha a heveder helyen nincs rendesen megpucolva, vagy rossz a szerszám, esetleg túl érzékeny a ló bőre, akkor a heveder feltörheti és sebet vagy duzzanatot okozhat. Főleg ha nem veszed észre időben és még párszor rányergelsz. Egy jó ideig nem szabad nyergelni, mert hevediszonyossá válhat a lovad, illetve kenegetni kell. Majd a doki megmondja mivel.
2013. febr. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Akár egészen öklömnyi duzzanatot is csinálhat magának és akkor fog elmúlni, ha hajlandó a paci máshová vagy másként feküdni. Amíg nem hevederhelyen van, addig nem okoz gondot, de ha pont hevedernél, akkor nem fogod tudni nyergelni.
2013. febr. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!