Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyibe kerül egy hobbi...

Mennyibe kerül egy hobbi célra tartott ló?

Figyelt kérdés

Évek óta lovagolok, és most eldöntöttem, hogy veszek egy saját lovat. Az évi tartásának költségeivel tisztában vagyok. Mennyibe kerül egy ilyen csikó (2 év körüli, belovagolatlan lenne a legdeálisabb nekem) vagy képzett ló?

Egyébként nagyon szeretem a palomino/ izabella fakó lovakat, kiskori álmom, hogy ilyenem legyen, tehát ha van lehetőség ilyen színű lovat veszek. Van árbeli különbség?

Hobbi cél: tereplovaglás, napi kb. 1 óra lovaglás, akadályok ugrása kb. 1 m-ig és én a lovat szőrén lovaglom

Kerestem a neten lovakat, de sajnos nem írnak mindenhova árat.



2013. febr. 12. 15:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha első ló, akkor mindenképpen egy 10 év körüli megbízható lovacska kell neked. Igen, valahol a színt is meg kell fizetni, de nagyon változóak az árak. A lovasok.hu-n nagyon sok ló van, naphosszat keresgethetsz. De nagyon változó.
2013. febr. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 WackoSheep válasza:
52%
pár százezertől milliós tételig függ a fajtától, mérettől,kortól stb.
2013. febr. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

Hobbira tulajdonképpen nem kell fajtát nézni, tehát a származást - ha nem akarod - nem kell megfizetni. A 2 éves csikók olyan 200.000 forinttól kezdődnek, azonban véleményem szerint anyagilag jobban jársz, ha három éveset veszel, még akkor is, ha te magad akarod belovagolni vagy belovagoltatni (a lovaglási célodból ítélve ezzel jobban járnál), hiszen nyersz vele egy évi költséget, ami legalább 300 ezer forint.


A palomino vagy izabella lovak többségében a színt kell megfizetni. Egy ilyen lóért szemrebbenés nélkül elkérnek 800 ezer forintot is, mindenféle különösebb származás vagy képzettség nélkül és a választék is nagyon kicsi.

2013. febr. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én azt ajánlom, hogy tegyél rá nyerget, ha napi szinten lovagolod, ugyanis az már ártalmas neki hosszútávon. Ha csak 2-3 napot ülsz rá egy héten, akkor teljesen jó.

Én 8 éves ügetőt, nyereggel együtt 240-ért vettem, bár a belovaglásán volt mit igazítanom bőven. Csikót semmiképpen sem ajánlanék, 2 éveset főleg nem, ugyanis a belovaglás 3, de inkább 3,5-4 évesen kezdődik meg.

A színt szerintem nem érdemes nézni, mert ha rájön a tulaj, hogy neked az a szín kell, és minden más mindegy, akkor csúnya meglepetések érhetnek, nem csak az árban...

2013. febr. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Én 200-300 között szántam rá (+- 50ezer) - ha van palomino ilyen áron, akkor veszek, ha nincs, akkor "beérem" más lóval is. :) A lényeg, hogy egészséges legyen és a célnak megfelelő.


Kedves első és utolsó! Köszönöm, hogy kifejeztétek aggodalmatokat, de szerencsére van tapasztalatom lovak terén, már három évesen is ültem rajtuk, csak eddig még sosem kellett vennem. Egy lovunk már van és a szomszéd lovával együtt tartjuk a telken, de ő elköltözik, és egy lovat egyedül tartani nem ajánlott, pláne ha olyan ijedős, mint a mienk. Azért szeretnék LEHETŐSÉG SZERINT csikót, mert a kapott 7 éves herélt magyar sportlovat (akit bár sportlovak közt tartottak, csak hobbicélra használtak és szerintem még verhették is mert nagyon félős) gyakorlatilag újra be kellett idomítanom. Szerencsére van gyakorlatom benne és ha valami nem megy, ott van apukám, aki tud segíteni (ő ezzel foglalkozott).


A szőrén lovaglás pedig eddig semmilyen kárt nem okozott, pláne, hogy Szeder hevederiszonyos, tehát tényleg nagyon elrontották, mielőtt hozzánk került, most pedig készséggel enged a hátára, főleg nyereg nélkül, és reagál a segítségekre.

2013. febr. 13. 10:03
 6/9 A kérdező kommentje:
Jaj, most nézem, hogy el is írtam a kérdést. 3 év körüli csikóra gondoltam, nem kettő... :) a lényeg, hogy nyers legyen és nem kell, hogy már fel lehessen rá ülni
2013. febr. 13. 12:09
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Utolsó vagyok. A szőrén lovaglás (vagy akár a patrac) szerintem főleg ezért jelenthet gondot: [link] mint itt is írják, ez hosszútávon értendő, gyakori lovaglás mellett. Szerintem néha fel is kell ülni a lóra szőrén :) Egy hevederiszonyos lónál nem feltétlen arra kell csak gondolni, hogy verték, vagy nagyon megszorongatták a hevederrel már csikókorában (pl. egyből az utolsó lyukig húzták a hevedert), bár az is lehet traumatizáló hatású. Sokszor arról van szó, hogy a ló klausztrofóbiás, ez pedig meglepően sok lovat érint, melyiket jobban, melyiket kevésbé.

Nyers csikót szerintem könnyen találsz, egész olcsón is. Ha ragaszkodsz a szőrén üléshez, én egy szélesebb hátú fajtát ajánlok mondjuk, tehát nem egy pályáról lejövő, vagy oda már fel se jutó ügetőt vagy telivért például. 1-2 éves lovat akár 100 ezer alatt is megkaphatsz, annak függvényében, hogy milyen nemű, fajtatiszta-e, felmenőknek milyen eredményei vannak, stb. 3-4 éves nyers ló ára már 2-300 közt reálisabb. Nem írtad, merre laksz, így nem tudok konkrét példát hozni, hogy na, ezt a lovat pl. nézd meg... Szerintem érdemes kancát vagy heréltet választani, talán egy másik herélt lenne a legjobb, az elég nyugodt, mivel nem sárlik, kiegyensúlyozott is, egyfajta támasz lehet az ijedősebb mellé. Fajtáját tekintve én egy kisbérit el tudnék képzelni, vagy bármilyen félvért. :)

2013. febr. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi! :) A hevederiszonyról/ verésről írtam privit.
2013. febr. 14. 20:30
 9/9 A kérdező kommentje:

Júliusban meg is találtam álmaim lovát, egy almásderes 3 éves kancát, aki gyönyörűen ugrik szabadon, szóval valószínűleg fogjátok látni díjugrató versenyeken előb-utóbb. :) A régi maratonkocsinkért cseréltük el, ami évek óta csak porosodott. Azóta családtag lett, egy 5 éves tarka hucul is - vele többet szenvedek, belovaglásra hozták, de azóta hírüket sem hallottuk, a pataápoláshoz is szoktatni kellett... hihetetlen! :O Szeptemberben kaptam meg, mostmár a futószárazás szépen megy, súlyhoz szoktatom.

Köszi a kommenteket. A hevederiszonyos lovamat (Szeder) pedig sikerült "kikezelni", ettől függetlenül sokkal lazábban feladja a hátát és jobban működik, ha nincs rajta nyereg, de vele most a szabadidomítást próbálgatom, hátha a huculnál is működne. Szeder, mióta van nálunk a kanca, sokkal nyugodtabb lett, amin én is meglepődtem, mert elég ijedős a természete. Szóval ez zajlik mifelénk, ha valakit esetleg érdekel. :)

2014. febr. 11. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!