Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a külömbség a western és...

Mi a külömbség a western és az angol stílus között?

Figyelt kérdés
Majd egyszer szeretnék megtanulni lovagolni (jelenleg egy kó sem bírna el). Csak annyi külömbséget látok, hogy a westrn nyereg sokkal kényelmesebbnek látszik mint az angol
2013. febr. 16. 15:41
 1/7 anonim ***** válasza:
49%

Miért ne bírna el? Hány kiló vagy? :)

Én úgy tudom, a western lovaglásnál nem annyira "szigorúak" a dolgok, javítsatok, ha ez nem így van.

2013. febr. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Háát az utóbbi időben eléggé meghíztam úgy kb. 170 centi és kb. 115 kg vagyok szóval rendes ló nemhiszem, hogy elbír
2013. febr. 16. 17:51
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A western sport is szigorú, lásd pl. reining, de alapvetően elmondható, hogy nagyobb önállóságot vár el a lótól.


Más szinte minden, nem csak a nyereg kényelmesebb, hanem más ülést ad, másfajta segítségeket kíván, máshogy kell a szárakat kezelni. Ha érdekel a western nézz meg néhány videót, vagy látogass el egy western lovardába, ahol valódi képzés folyik, nem csak a felszereléseket vették át. Egy kis ízelítő a versenyek sokszínűségéről és hangulatáról: http://www.youtube.com/watch?v=QuMW3FYtTp0

2013. febr. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon megtetszett a western lovaglás sokkal lazábbnak tűnik mint az angol lovaglás karótnyelt stílusa viszont sokkal nehezebbnek tűnik
2013. febr. 16. 18:33
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az angol stílus se feltétlen karót nyelt, a western pedig ugyanúgy elvárja, hogy a ló képzett legyen,é s a lovas is, de más segítségekkel dolgozik, illetve a legtöbb ága más típusú lovat követel (sokkal fordulékonyabbak ők például, stb). Az angol stílusban is fontos az idomítás, az összhang, nézd meg például egy díjlovas versenyt, vagy egy díjugratót, majd egy reininget, vagy egy barrel racing-et. Egyszerűen más. Hogy a nyereg kényelmesebb-e? Nézd, más ülést biztosít, ez tény. Az angol nyergeknél is nagy az eltérés, egy díjlovas nyereg mélyen ültet, és elsősorban a helyes tartást, ülést segíti, egy ugró pedig a könnyítést segíti elő. Hogy melyik ennyire kényelmes,az a lótól is függ, ugyanaz a nyereg az egyiken lehet, hogy pont jó, a másikon meg már olyan kellemetlen (ekkor meg kell nézni, hogy nem kellemetlen-e a lónak is...)
2013. febr. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A súlykérdés nem feltétlenül ennyire nehéz ügy. Oktatóm lován is megfordul sokféle ember, ő most egy ugrónyereggel dolgozik, azzal még a 70-80 kg-t a ló simán, míg a 110 kg-s emberek már feltörték a hátát egyszer. Ehhez hozzájön mondjuk, hogy ők még kicsit kezdők, nem megfelelően könnyítettek, stb.

Ugyanezt a lovat az én díjlovas nyergemmel ugyanez az ember X idővel később már nem tudta "kikezdeni".

Az mondjuk tény, hogy megfelelő lovat kell találni, jobban jársz, ha kicsit fogysz előtte (megfelelő táplálkozás, életmód, miegyéb - ha kicsit sportolsz, megerősíted a lábaid pl., az jól is fog jönni).

2013. febr. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Sssaszem ***** válasza:
Ha nem akarsz díjugratni, akkor egyértelműen a westernt válaszd.
2021. dec. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!