Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek megfázott?

Szerintetek megfázott?

Figyelt kérdés
Tegnap este voltam olyan figyelmetlen, hogy elfelejtettem letakarni,pedig le van nyírva. Nem volt hideg este, de még is meg van szokva neki a takaró. Egyelőre semmi baja. Megfázhatott?

2013. febr. 18. 14:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, mert eléggé meleg volt éjjel.
2013. febr. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Pivekla ***** válasza:

Most már jön a tavasz, de azért még nincsenek olyan komoly plusszok, a bundás lovak már elkezdtek vedleni de még mindenkin bőven van szőr amit le lehet dobni.

Egy nyírott lónál ez elég kényes, főleg az éjszaka, de ha erős az immunrendszere, és megfelelő takarmányban részesül akkor szerintem egy nyírott ló is elég szívós tud lenni ahhoz hogy kibírjon egy éjszakát takaró nélkül, nem hinném hogy gond lesz belőle. :)


Ha mégis elkezd köhécselni, akkor hagyd pihenni és adj neki mézes fokhagymát, nagyon jó immunerősítő.

2013. febr. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugtattatok :))
2013. febr. 18. 15:49
 4/4 anonim ***** válasza:

Én sose nyírom a lovam, mindig leléptetem munka után, bár nem is szokott igazán megizzadni... Így soha nem is takarom be semmivel, eddig soha semmi baja nem lett, igazi kis gyapjas mamut még, de már kezdi ledobni a téli szőrét, minap fekve találtam a bokszában, a nagy "meleg"... :)

Gondolom nem tegnap nyírtad meg Te sem a tied, így nagy baja nem lehet. Ha mégis köhécsel, pihentesd, de ez nem egyenlő a bokszban állással - futószáron akkor is léptesd le legalább, mert mozgásigénye van. Állni hagyni a legrosszabb. Szerintem egy estétől semmi baja nem lett, főleg, hogy tegnap egész jó idő volt - ma például hidegebb van (felénk).

2013. febr. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!