Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nyeregtárolás/szállítás...

Sharkbait kérdése:

Nyeregtárolás/szállítás otthon autóban?

Figyelt kérdés

Ti hogy oldjátok meg a nyeregszállítást autóban? gondolkozom rajta hogy kéne valami nyeregtartót eszkábálni és berakni a csomagtartóba (van hely bőven).

Illetve otthonra is kéne valami nyeregtartó.


Most amíg nem találok ki valamit tértámasszal lefele szállítom az anyós ülésen biztonsági övet rácsatolva.

De ha lenne valami tartó akkor rá tudnám rakni a nyeregalátétet meg az emelőt is.


Várom a zseniális ötleteket tapasztalatokat.



2013. febr. 19. 21:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Kocsiban simán csapd be a csomagtartóba az oldalára fektetve, semmi baja nem lesz, hacsak nem 3 napos útra mész. Otthoni tárolásnál legyen egy nyeregtartó rudad, lehet kapni boltban.
2013. febr. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csak addig van a kocsiba amíg furikázom a haza-lovarda lovarda-haza távot, mert nem szívesen hagyom ott a drága nyergemet.
2013. febr. 19. 22:34
 3/6 anonim ***** válasza:

Addig nem lesz baja a kocsiban. Otthonra meg szerezz be egy ilyet: [link]

jó mert összecsukható, így nem kell kerülgetni. alulra meg rakhatod az alátétet meg a nyeregemelőt, meg amit akarsz. Mondjuk árban lehetne olcsóbb is....

2013. febr. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
[link] bőven elég. Szerintem nyugodtan ott hagyhatod a nyerged egyébként, bár a legjobb, ha van külön, zárható szekrényed, ha nincs, se hinném, hogy holnaptól a Tied rakják az iskolalovakra... Szerintem nagyon macera minden nap hozni-vinni. Ha nincs ott fix szekrényed, még akár egy kisebb ilyenre kitalált szekrény beszerzése is jobb, vagy egy sima szekrénybe beszerelni egy rudat,felé egy polcot, két szélre egy-egy kettős akasztót (egyikre kantár, másikra kötőfék, esetleges martingál, miegyéb is elfér), a rúdra mehet a nyereg, rá az izzasztó, lentre esetleg jutalomfalat, betámasztani ostort, pálcát, fentre kobak, esetleges zselé, ápolócuccok, futószár...
2013. febr. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az hogy minden nap szállítom a nyerget nem véletlen, mert szomszédos lovardát régebben, cirka 2 éve kirámolták elvittek 20 nyerget. Szóval nem attól tartok hogy valaki más a lovardából fogja használni a nyerget.

Vittem be saját szekrényt kb így néz ki:

[link]

Régi munkás szekrény, ebbe tudok tárolni mindent kivéve a nyerget. Akkor azt hiszem marad a simán berakom a kocsiba otthonra meg kitalálok neki valami helyet. Az a 10 ezres nyeregtartó jó lenne de sok helyet foglal.

2013. febr. 20. 18:28
 6/6 anonim ***** válasza:
Amikor én egy darabig itthon tartottam a nyergemet, eleinte az emeleten volt a korláton, amely a lépcső mellett van (nem a lépcsőkorláton, mert az ferde, hanem a fenti vízszintes korláton, amely a lépcsőt elválasztja). Meg egy darabig tároltam egy szék támláján is, amelyre ráhúztam egy szemetes zsákot, mert a nyereg azért zsíros. Ne a legszebb székedre tedd mondjuk.
2013. febr. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!