Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nyakmadzagnak mi a funkciója?...

Nyakmadzagnak mi a funkciója? Helyettesítheti egy lét végén egyszerűen összeolvasztott kötél?

Figyelt kérdés
Mielőtt letámadnátok, még nem(!!!) lovagolok, csak majd szeretnék és ez a stílus érdekel a legjobban :)
2013. febr. 22. 14:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Én néha szoktam így játszani, pénzt nem akarok belefektetni, vagy egy régi kengyelszíjat használok, vagy ha azt nem találom, akkor a vezetőszárra kötök csomót.
2013. febr. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
De például facebookon van a SibuGranada nevű oldal, ő olcsón csinál ilyeneket, méretre, (pl: csomózott kötőféket, bosalt, sidepull kantárat, és más felszereléseket) a mi lovainknak ő csinált csomózott kötőféket, és tartós, nagyon szeretjük. Nyakmadzagot viszont nem csináltattunk, amire mi használjuk, arra tökéletes az összecsomózott vezetőszár.
2013. febr. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Pivekla ***** válasza:
Én nem nyakszíjról beszéltem, hanem NYAKMADZAGRÓL, amelyről szól a kérdés. Azt nem használjuk kapaszkodásra, még mindig nem. :)
2013. febr. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ugyan arról beszélünk, csak a szíj választékosabb kifejezés, mint a madzag. Mert gondolom te sem madzagot akasztasz a ló nyakába, ha mégis, akkor én kérek elnézést.
2013. febr. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Pivekla ***** válasza:
Igazad van, az én hibám, vonatkoztassunk el a megnevezésektől. Tehát: Én arra a nyakmadzagra mondtam hogy nem szabad belé kapaszkodnunk amire a kérdező gondolt, amely natural horsemanshipnél használatos. :)
2013. febr. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Tisztázzuk a félreértéseket, a természetes lóliképzésben irányító eszközként használják. Ugyanígy nyakra kötött mazdagot használnak a kezdő lovasok és zsokék a kapaszkodásra. Ha a lovadnak azt tanítod, hogy a nyakmadzag nyomására irányt változtasson, akkor valóban nem szerencsés bele kapaszkodni. Ha viszont az elejétől fogva kapaszkodóként használod, akkor nem szabad elvárni a lótól, hogy reagáljon rá (persze azt is meg lehet tanítani, hosszú munkával) Itt pedig képek:

[link]

[link]

[link]

Ezt én inkább madzagnak mondanám, mint szíjnak, a képeken látszik, hogy "henger" alakú. De nyaklóként is szokták említeni. Ha kengyelszíj-szerűt teszel a nyakára, azt viszont szíjnak. De ez már szőrszálhasogatás szerintem, a madzagot, a szíjat, és a nyaklót is érti mindenki.

2013. febr. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!