Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek hogy ne mozogjon a...

Mit tegyek hogy ne mozogjon a kezem fel-le lovaglás közben?

Figyelt kérdés

Folyamatos hibám a kezem mozgása lovagláskor ,eddig az edzőm nem szólt érte, gondoltam ennyi mozgás még belefér azért. Ámde ma felhívta rá a figyelmem hogy próbáljam meg korrigálni és én próbálkoztam de nem sikerült. Nem mondta meg hogyan, mit csináljak csak azt mondta hogy nem szabad mozognia utána meg 2 percenként közölte hogy még mindig mozog,még mindig mozog.

Ismer valaki olyan gyakorlatot vagy olyan technikát vagy akármit amit ha csinálok könnyebben fog menni? vagy hogy csináljam,mire figyeljek?



2013. febr. 22. 20:48
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
nyereg, vagy sörény fogása közben?tudom h nem helyes de az oktatodnak tudni kéne hogyan gyözd le..
2013. febr. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egyrészt figyelj rá tudatosan, másrészt próbáld lent tartani a kezed, közel a nyereghez, a kápa fölött, és állítsd fel őket, ahogy kell. Ha nem megy, akkor tegyen vissza futószárra.


Amire figyelj, hogy lehet esetleg lélektani oka is, ekkor is jót tehet egy kis futószár - kis idő, míg rájössz, hogy akár teljes szárfogás nélkül is biztonságban vagy. :)

2013. febr. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Tudom, elvileg nem szabad, de nézd a kezed először. Szúrj ki egy pontot, hogy te ott akarod tartani, kb egy ökölnyivel a ló marja fölött.

Amikor felállsz ügetésben, akkor egy picit, de tényleg nagyon picit nyújtsd ki a könyököd (ne legyen nyújtva azért), amikor pedig leülsz, kicsit jobban behajlítod. Ez így lehet, hogy hülyén hangzik, de nagyon kicsi mozgásról van szó, és ha megérzed, akkor automatikusan fog jönni. De ha írsz, mondok még szívesen üziben.

2013. febr. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Gondolom könnyű ügetésben mozog fel-le, igaz? Az oka az lehet, hogy túlságosan felemelkedsz a nyeregből és vagy ezt segíted a kezed pumpálásával, vagy ha mereven tartod a könyököd, akkor veled együtt emelkedik a kezed is. Valójában könnyű ügetéskor csak annyira kellene kiemelkedni a nyeregből, amennyire a ló mozgása feldob, ez alig pár centiméter, szinte súrolod a nyerget, így a vállad nem emelkedik és a kezed sem mozdul el. Arra koncentrálj, hogy kiemelkedéskor a súlyod a bokádra kerül, azon rugózol és hagyd, hogy a ló mozgása dobjon fel, ne erőlködj, a csípődet pedig told előre. Ha lejjebb engeded a kengyelt, könnyebben ráérzel.
2013. febr. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.:)

1.-es válaszoló: igen tudnia kéne, szerintem tudja is, de ő ilyen nem igazán magyarázza el a dolgokat csak mondja h csináld ezt meg azt aztán jöjj rá hogyan ha meg nem úgy csinálod ahogy azt ő elvárja akkor te vagy a rossz. de ha fogalmad sincs mit vár el akkor azt hogyan teljesítsd? mindegy :)


2-es igen megvolt, teljesen leszorítottam a kezem a ló sörényéhez h talán esetleg ott meg tudom támasztani és nem fog mozogni. De eredménytelen meg edző is egyből: " kezeket magasabbra, ne szorítsd le ez súlyos hiba". Igazából tudom h biztonságban vagyok főleg h a kedvenc lovammal voltam akit imádok és teljesen megbízók benne. De aztán lehet igazad van,majd ha ezután sem fog menni akkor kérem h tegyen fel futószárra hátha majd ott.


3-as válaszoló pontosan ugyanazt csináltam legelőször de akkor szolt az edző h "fejet fel,előre nézz" -.- :D szóval hatástalan.


Wintersunset: könnyű ügetéskor és tan ügetésnél is egyaránt.:/ de legközelebb majd oda figyelek ezekre, hasznos dolgokat írtál köszönöm.:) mindenki hasznos dolgot írt, köszönöm. ment is a zöld pacsi:D

2013. febr. 22. 22:22
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi gond nincs az oktatóddal, mert ahogy látod, minden buta dolgot, amiket itt is ajánlottak (tedd le a kezed vagy nézz le rá), kijavít. :)

Azt nem nagyon lehet ragozni, hogy "ne mozgasd a kezed". :)

Gyakorlás kérdése az egész.

2013. febr. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen tudom, nincs vele semmi baj. Ő valóban jó edző, szeretem.:) Mindegy majd akkor gyakorlom sokat és menni fog.
2013. febr. 23. 10:23
 8/9 anonim válasza:
Próbáld ki ezt a néhány leírt gyakorlatot, hogy javíts az üléseden és függetlenítsd a kezeidet: [link]
2013. febr. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Velem is pont ez van. Ma voltam lovagolni és mondta az edzőm, hogy ne mozgassam a kezemet. De nálam az a rosszabb, hogy még vágtánál is mozog. Sőt ott még 2× jobban sajnos. Neked már megvan a módszered? Ha igen segítenél nekem? 😥
2020. jún. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!