Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek megfelelően...

Miki 2000 kérdése:

Szerintetek megfelelően tartanám a lovam?

Figyelt kérdés

A box 3x4-es lenne neki a karám 20x16-os.A legelő az egy hektár.a napi ellátátsa ugy törtnéne hogy reggel 6 óra körül adok neki szénát és zabot.1 és 2 óra között haza érek és adok neki szénát esetleg lucernát és ki engedem a karámba vagy ki viszem a legelöre.Aztán 4-óra körül elmegyek vele lovagolni olyan 1-2 órát haza érve kitisztitom a helyét még egy kicsit kint hagyom a karámban.A lovat is letisztitom és kb olyan este 7-8kor becsukom adok neki szénát és zabot.Víz az egésznap lenne elöte.Pantkolni nem fogom csak körmöli férseghajtani és oltani.A társa egy 11 hónapos szamár vagy egy kecske lesz.

KÉRLEK ÍRJÁTOK LE HOGY EBE MIT VÁLTOZTASAK HA KELL!



2013. febr. 19. 16:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Legelőre csinálj egy kis fedett részt. Reggel 6kor megetetsz,kb20 perc alatt megkajál és utána engedd ki a legelőre. Így nem kell 1-kor szénáznod. Ha lovagolni akarsz akkor behozod, lecsutakolod,lovaglás után ha gondolod engedd még ki kicsit legelni, aztán behozod és kapja a vacsorát. Így a nap nagy részében a szabad levegőn lehet a lovad.

Télen a legelőn a tető alá rakhatsz 2-3 bontott kis bála szénát, így az sem fog elázni, ha télen esik a hó vagy az eső.

2013. febr. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ne tartsd boxban, a legjobb lenne a legelő, ha félted, akkor karám, amíg nem vagy otthon. A lehető legtöbbet töltse szabadon, annál egészségesebb lesz, mind fizikailag, mint agyilag. Még egy megjegyzés, egyszer egy cigány hencegett nekem azzal, hogy a sok ostoba azt hiszi a boxban biztonságban van a lova, pedig legelőről sokkal nehezebb ellopni, már befogni is. Tehát ilyen szempontból sem jó a box.

Ja, és remélem társat biztosítasz neki, mert lovat egyedül nem tartunk!

2013. febr. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez így jó, annyi változtatással, hogy reggel nyugodtan kimehet a ló a boxból, ne álljon benn délig. Az majd elválik, hogy igényli-e a patkolást. A szamár jobb lenne.
2013. febr. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Pivekla ***** válasza:
Szerintem is nyugodtan kiengedheted reggel, semmi értelme annak hogy a bokszban unatkozzon.
2013. febr. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
azt is akartam még írni hogy reggel kiengedem csak elfelejtetem
2013. febr. 19. 17:57
 6/6 anonim ***** válasza:

Elég napi 2× etetni, főleg, ha közben legel. Ami a patkolást illeti, ha kemény a talaj, akkor márpedig nincs mese, mert lesántulhat. Ha ugratsz, szintén. Ha kocsizik is időnként, akkor nem elég mellsőre, de mind a négyre.

Egyébként teljesen jó, társnak inkább a szamár (azonos nemű vagy herélt).

2013. febr. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!