Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen fajta ló illik egy...

Milyen fajta ló illik egy kezdő lovashoz?

Figyelt kérdés

Mármint már kb.tudok vágtázni is.

Csak mert ha vennék egy lovat...



2013. febr. 23. 14:01
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Észt nem lehet adni senkinek, de tanácsot azért igen... :)
2013. febr. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Még nagyon kezdő koromban, mikor nézegettem a fajtákat, bár eszemben sem volt ténylegesen lovat venni, mondták többen is, hogy a Quarter az egyik legjobb ló tud lenni, de nagyon igényli a tudást, a biztos és egyértelmű segítségeket, nem kezdőnek való ló. Nem tudom, mennyiben volt akkor igazuk, nyilván mai napig sincs quarterem, bár ha hozzám vágnák, elfogadnám, de egyébként elég drágák.
2013. febr. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Ki kell állnom a fajta mellett, mert amit neked mondtak, nem állja meg a helyét:

Ha kíváncsi vagy a quarterre, nézz meg egy western versenyt. Soha életemben nem láttam még olyan nyugodt, kiegyensúlyozott, ugyanakkor robbanékony lovakat (versenykörülmények között!), mint a quarterek, pedig egy western versenyen a nézők kiáltoznak, fütyülnek, tapsolnak, olyan elő sem fordul, mint néhány díj- vagy ugró versenyen, hogy bemondja a bíró, hogy kéretik tartózkodni a ló zavarásától (= ne beszélj, ne mozogj)... Azt is megnézném, hogyan kantároznának le-és fel a pálya közepén egy-egy hevesebb természetű ugrólovat...


A quarter munkaló, értelemszerűen arra lett megalkotva, hogy az emberrel együttműködő legyen. Ez Istenes Csilla véleménye a természetéről: Természete egészen rendkívüli, mert nagyon kiegyensúlyozott idegrendszerű, nyugodt, könnyen kezelhető, kimondottan szelíd és barátságos lófajta. Embercentrikus, néha már kutyaszerű, ragaszkodó természettel. Mindemellett nagyon jó munkakészségű. Könnyen tanítható, nem jellemző rá a hisztis, ellenszegülős viselkedés.

2013. febr. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Köszönöm a véleményed, mindenképp megjegyzem, megvallom, ezt nekem tényleg még évekkel ez előtt mondták, nem igen tudtam vitázni vele, meze gyerek elhiszi. :)

Bár az is tény, hogy MO-n nem sok quarter rohangál, pedig egyszer szívesen felülnék egyre, igaz, én angol stílusban lovagolok, úgy lehet, nem sok értelme lenne.

2013. febr. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
A fajta mindegy csak valami öregebb, nyugisabb lovat kell találni
2013. márc. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Attól, hogy öreg és nyugodt, még bőven lehet elrontott ló... Nem a korán múlik. Ültem már olyanon, amit úgy tört be a tulaj, és amatőr gyorsasági versenyekre "készítette fel", hiába volt öregebb, egyszerűen elmebajos volt a ló, amint lovas került a hátára, és ez persze nem az ő hibája volt :( Nem tudott lépni, amint felültél, már ügetésben indult el, és ha nem adtál folyamatos felvevő segítséget (!), akkor elvitt vágtába. Megállítani meg külön művészet volt, ami úgy nézett ki, hogy beletéptél a szájába mint egy állat, mert egyszerűen csak arra reagált, a tulaj így "tanította". Ha lett volna pénzem rá, hoztam is volna el a lovat tőle, mint a huzat, nem ezt érdemelte szegény... Azóta is nyomaszt, ha rágondolok.
2013. márc. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat!
2013. márc. 4. 09:25
 18/18 anonim ***** válasza:
Elsősorban számit annak a kora is akinek veszik a lovat.Kezdőknek inkább nyugodt ló kell.Igaza volt az 1. válaszolónak,hogy nem a fajtát hanem a jelleget nézzük.Szerintem ne vedd nagyon figyelembe,hogy törzskönyves-e vagy nem.Én neked egy idősebb lovat(min. 5 évnél idősebb)ajnálok
2013. ápr. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!