Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Aki voltizzsal tanult lovagoln...

Aki voltizzsal tanult lovagolni, a könnyű ügetést is nyereg nélkül tanultátok?

Figyelt kérdés
2013. febr. 23. 09:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom voltizs hevederre gondolsz, mert vagy lovagolni tanulsz, vagy voltizsálni (lovastornázni). A voltizs heveder a kezdőknél arra szolgál, hogy biztonságos keretek között megszokja a lovas a ló mozgását és tudjon kapaszkodni, illetve különféle egyszerű gyakorlatokat is lehet vele végezni, de ha nem lovastornáról van szó, azokat ugyan úgy lehet nyeregben is. Szerintem könnyű ügetést nem tanítanak, nincs térdtámasz, illetve mire oda kerül a sor, addigra át kell hogy üljön a lovas nyeregbe, mert abban fog lovagolni, nem hevederrel. Különben még kengyellel is elég nehéz megtanulniuk a könnyű ügetést, nemhogy kengyel nélkül, szerintem nincs olyan oktató, aki ezzel szadizná a teljesen kezdő lovasait. Én voltizzsal kezdtem 7 évesen, de szó sem volt könnyű ügetésről.
2013. febr. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Wintersuset: Én egyszer láttam olyat, aki így tanított, de szó szerint mindent, méghozzá azért, mert neki "nem telik nyeregre, de ez úgyis jobb megoldás, mert ülést ad". Tehát voltizs heveder+kantár kombó.

Szerintem válaszaidból ítélve mondjuk ezen a ponton nem is kell folytatnom a dolgot... Bár nem szeretnék ítélkezni, én magam soha nem tanultam nála.

2013. febr. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nagyon eredményes lovasok kerültek ki a kezei közül. :)
2013. febr. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
első... hát nem egészen! a voltizsheveder"ben" való lovaglás pont arra való hogy a lovas ülése megszilárduljun, megkössön hogyha késöbb a ló megugrik, ne boruljon le róla. Meg lehet benne tanulni a helyes ülést és azt is hogy különböző jármódokban hogyan mozogj a lóval. Tehát megalapozza a késöbb lovaglást! Engem kvázi megtanítottak hevederrel könnyűügetni, de csak úgy igazán, nyeregben tanultam! Mostanság edzőtáborokban még szokott - erősítés céljából - olyan edzés előfordulni hogy voltizshevederrel dolgozunk, de ilyenkor inkább szőrén könnyűügetés 10-20 percig folyamatosan! Olyan lovaglóizmod lessz! :D Meg izomlázad is! :) de megéri! egyébként szoktunk szőrén ugrást is gyakorolni hogy full olyan legyen a lábunk meg a testünk mint la LockTite pillanatragasztóval ragasztottak volna oda! :) szóval én abszolút a voltizsheveder híve vagyok a lovaglás elötti alapozásnál!
2013. febr. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen:) azóta is szívesebben lovagolok kengyel nélkül
2017. jún. 22. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!