Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen nyeregemelőt tudtok...

Milyen nyeregemelőt tudtok ami megemeli a nyereg elejét?

Figyelt kérdés

Próbáltam már sokfajta nyeregemelőt, zseléset, bárány szőrméset, szivacsokat, de még nem találkoztam olynnal ami a nyereg elejét megemeli. Az a problémém h olyan érzésem van, mintha orra akarnék esni, valahogy előre döntötten áll a nyereg, pedig a többi lovon nincs ilyen gond azzal a nyereggel..

Néztem azt a terméket, csak az a véleményem róla, hogy ez kb semmit nem emelne a nyereg elején, hanem csak arra való hogy a kényesebb marú lovaknak egy plusz védelmet nyújt.


[link]


[link]


A másik amit gondoltam, hogy van ilyen kis kör formájú marvédő szivacs, de azzal is az a gondom, hogy nem emelne annyit a nyergen, valamint elég hülyén néz ki..

A nyerget nem szeretném lecserélni, mert mély ültetésű dijlovas, és csak egy lovon van ilyen érzésem benne.

Az is felmerült bennem, hogy a ló amire használom az fiatal, 4 éves, belovaglás alatt van, lehet h a fara magasabban van (bár látszatra nem) de mégsem nő szabályosan az eleje és a hátulja és ez okozza ezt a kis kényelmetlenséget.


Valami ötlet vagy tapasztalat?


2013. febr. 21. 14:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha minden nélkül felteszed a nyerget, és átlátsz rajta, majd a nyeregalátéttel együtt feltéve legalább két ujjad befér alá, akkor a nyereggel nincs gond. Hozd hátra a súlypontod. Lehet, hogy a ló a saját súlypontját elől tartja, és ez okozza az érzetet, ehhez nem kell, hogy magasabban legyen a fara :)
2013. febr. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Rosszul fekszik az a nyereg arra a lóra, szerintem ezt semmivel nem fogod tudni kiküszöbölni. Nézd át ezt az oldalt, hogy tudd, pontosan mi is a baj a fekvéssel: [link]
2013. febr. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!