Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tudok tenni? (ló bértartás)

Mit tudok tenni? (ló bértartás)

Figyelt kérdés

Életem szerelme egy 5 éves Angol Telivér herélt jószág.

Jelenleg szerény körülmények között éli mindennapjait. A világon mindennél jobban szeretem őt de sajnos eltartására nincs pénzem ( a ló jelenleg nem az én tulajdonomban van) de nagyon szeretnék biztosítani neki egy élhetőbb verziót. Abban kérném segítségeteket hogy, olyan helyet keresek Vác közelében lehetőleg ahol a ló használatáért cserébe ( ha nagyon para akkor + minimális összegért) őt eltartják.


Kis ismertető a drágáról: 5 éves Angol Telivér, sötét pej, herélt 170 körüli marmagassággal :)(nem kinövésű)

maximálisan nyugodt, nyáron szőrén kötőfékkel lovagolom, tereplovagláson (karám az nincs ).Városban gyönyörűen közlekedik se busz se vonat nem érdekli. (van amikor városba is kötőfékkel meg szőrén megyek). Lovas-centrikus így kezdők alá is nyugodt szívvel bármikor adom ha jönnek lovagolni. Szüreti felvonulásokon is szépen viselkedik és nagyon türelmes.


Ha esetleg tudtok ilyen helyet, ahol őt és engem szívesen látnának ha kell dolgozok is szívesen a lovak körül, bármit megteszek.


Előre is köszönöm a segítséget.



2013. febr. 25. 15:36
1 2
 1/15 Valletta ***** válasza:
54%
Ha valóban szereted a lovat, nem adod lovasiskolába...
2013. febr. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Nem lovasiskolára gondoltam....

Vannak kisebb lovardák....kis falusi történések ahol el kellhet a segítő kéz vagy pata.

2013. febr. 25. 15:50
 3/15 anonim ***** válasza:

Ingyen nem fog neked lovat tartani senki, ilyen takarmányárak mellett, még akkor sem, ha lovagolhatják. Ráadásul nem is te vagy a ló gazdája.

Bértartás még falun is min 30 ezer/hó. Teszem azt, ha kijársz dolgozni és ők is lovagolhatják, akkor sem mennének 20 alá. Ennyi költség meg akkor is van, ha otthon tartod a lovat.

Az mit jelent, hogy szerény körülmények között él? Gazdájának nincs pénze takarmányra? Nekem ez az egész kicsit kusza.

2013. febr. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Valletta ***** válasza:

Egy segítő pata??

Akkor fogják a lovadat olcsóbban, vagy nagyon ritka esetben ingyen tartani, ha az megkeresi a bértartás árát, mégpedig azzal, hogy lovagoltatnak rajta. Az már csak a hab a tortán, hogy általában az ilyen lovak végzik a munka nehezét, mert ugye ez nem saját tulajdon, nyugodtan le lehet strapálni, hiszen a tulajdonosa meg van szorulva.


Mellesleg mi van a felmerülő egészségügyi problémákkal? Azt miből finanszíroznád?


Mit jelent az, hogy szegényesek a körülmények? Van karámja? Kap enni-inni elegendő mértékben? Mert hidd el, a lovak ezt milliószor jobban értékelik, mint azt, hogy te legyél a gazdájuk, de egy olcsó lovardában tartsák, ahol kezdők-húzzák vonják, futószárazzák... én ha szeretnék egy lovat, ez lenne az utolsó, amit kívánnék neki.

2013. febr. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Írtam hogy minimális összeg.

Jelenleg nem én vagyok a tulaj de azt nem kerül sok időmbe elintézni meg nagy pénzembe se hogy az legyek... mivel így is sok pénzem és energiám van a lóban elnézést a kifejezésért húgyért-szarért meg tudnám venni. Azért szeretnék helyet keresni hogy ha megveszem akkor biztosítani tudjak neki egy helyet amit meg is tudok fizetni...a lényeg az hogy el szeretném hozni a lovat és a lehető legolcsóbb megoldást keresem, mivel nagy pénzeket nem áll módomban kifizetni, és ha csak felét a bértartásnak le tudnám dolgozni az szép lenne.

2013. febr. 25. 17:05
 6/15 A kérdező kommentje:

igen kap enni-inni. lovak között nőttem fel szóval tisztában vagyok egy ló szükségleteivel. a felmerülő egészségügyi dolgait a lónak javában így is én fizetem, a tartásába is beszállok. Nem sokban változna a téma. Nem kell mindig a legrosszabba gondolni.. a lovardában ahol végül is felnőttem mi is használtuk a bérlovakat és egyáltalán nem nyúztuk őket..sőt..

lenne lovad nem ezt kívánnád neki..... hát ez a te dolgod

ez csak egy opció ami felmerült bennem természetesen ha nem találok olyan helyet ahol ez úgy lehetséges hogy az a ló és az én számomra is járható út akkor logikusan nem ezt fogom meglépni.

2013. febr. 25. 17:24
 7/15 anonim ***** válasza:
havi 30 ezer alatt akkor se fogod nagyon megúszni
2013. febr. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

nem is gondoltam kevesebbre....

csak nem ilyen 50 ezreket szeretnék fizetni ha sikerül a történet.

2013. febr. 25. 18:13
 9/15 Valletta ***** válasza:

Ha nem gondoltál kevesebbre, mint 30 akkor miért nem keresel neki bértartást?


Azon a könyéken van elég sok, én a sződligetit ismerem, ott 40 ezer körül van a karámos-beállós tartás, van jártató és fedeles is, de a Határ ranch szerintem még olcsóbb. Van miből választani.

2013. febr. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Miskolc közelében - igaz, fedeles nélküli - lovarda van már havi 30-ért is, karámos, bokszos tartás közül lehet választani.

Én mondjuk kimondottan felhúznám magam, ha a bértartó csak úgy ráülne a lovamra és csak úgy dolgoztatná, csinálna vele bármit is, nem azért dolgozok vele, tanítom, nevelem, hogy más a felügyeletem nélkül elrontsa esetleg... Ahol így állnak hozzá, az kerülhet bármennyibe, hoznám el egy perc alatt, nem lennék rá büszke, hogy ti is így csináltátok, és naésakkor. Ledolgozni nem hiszem, hogy egy bértartásnyit le lehet, mert nyilván lovászaik vannak, esetleg ha nem bírják, lovaglásért cserébe fogadnak el munkát ettől-attól, de komplett bértartást ennyiért biztos nem vállalnak.

2013. febr. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!