Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tudok tenni? (ló bértartás)

Mit tudok tenni? (ló bértartás)

Figyelt kérdés

Életem szerelme egy 5 éves Angol Telivér herélt jószág.

Jelenleg szerény körülmények között éli mindennapjait. A világon mindennél jobban szeretem őt de sajnos eltartására nincs pénzem ( a ló jelenleg nem az én tulajdonomban van) de nagyon szeretnék biztosítani neki egy élhetőbb verziót. Abban kérném segítségeteket hogy, olyan helyet keresek Vác közelében lehetőleg ahol a ló használatáért cserébe ( ha nagyon para akkor + minimális összegért) őt eltartják.


Kis ismertető a drágáról: 5 éves Angol Telivér, sötét pej, herélt 170 körüli marmagassággal :)(nem kinövésű)

maximálisan nyugodt, nyáron szőrén kötőfékkel lovagolom, tereplovagláson (karám az nincs ).Városban gyönyörűen közlekedik se busz se vonat nem érdekli. (van amikor városba is kötőfékkel meg szőrén megyek). Lovas-centrikus így kezdők alá is nyugodt szívvel bármikor adom ha jönnek lovagolni. Szüreti felvonulásokon is szépen viselkedik és nagyon türelmes.


Ha esetleg tudtok ilyen helyet, ahol őt és engem szívesen látnának ha kell dolgozok is szívesen a lovak körül, bármit megteszek.


Előre is köszönöm a segítséget.



2013. febr. 25. 15:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

azt nem értem, hogy ha nincs pénzed lovat tartani, akkor miért akarod megvenni? most jó körülmények között él a ló? akkor ne vedd meg és rontsd el az életét. rossz körülmények között él a ló? akkor ha tudod vedd meg szarér-hugyér és add el jó helyre, vagy helyből hirdesd meg olcsón és vedd rá a tulajt, hogy adja el. sajnos nem mindenki engedheti meg magának a lótartást. vác környékén sincs 35.000 alatt bértartás, de ha van is, az ember nem annyit költ a lóra, mert még ott van a körmölés, no pláne patkolás (én olyan telivért még nem láttam, amit ne kellett volna patkolni), orvosi és egyéb költségek.


esetleg még az is megoldás lehetne, ha találnál egy feles bértartót és úgy vinnéd bértartásba, de az se egy életbiztosítás, egy feles bértartó bármikor leléphet, bármikor dönthet úgy, hogy mégse jön be neki annyira a lovaglás, hogy ez megérje, vagy úgy, hogy vesz saját lovat. akkor mi lesz a lovaddal?

2013. febr. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Nem tudom ti mikor olvastátok bármelyik hozzászólásomban az ingyen szót. most is patkolva van mind a 4 lábára és mint említettem most is én tartom fenn jórészt a lovat és egy csak egy lehetőség. Ahogy emlékeszem oda írtam hogy minimális összeg szerintem a 30.e egy kifejezetten baráti ár.

Tönkreteszem a ló életét? úristen... attól hogy esetleg heti 2x felül rá valaki nem lesz tönkretéve az élete.

Amúgy meg nem kioktatást vagy véleményt kértem.

vagy a kérdésre válaszoltok hogy tudtok-e ilyen helyet vagy ne válaszoljatok.

Mert ugye mindenki kur*ára ért az élethez......

A másikat fúrni egyszerű.... gondolkodni már nem annyira..

2013. febr. 26. 06:40
 13/15 anonim ***** válasza:

Akkor mi is a probléma???

Létezik havi 30-40 ezer körül bértartás. Vedd meg a lovat és utána oda viszed, ahova akarod.

Mi pl 30at kérünk és korrektül tartjuk a lovakat, van széna dögivel, meg nagy legelő, télen csak éjszakára vannak bent, nyáron még annyit se, mert csak etetésre mennek be az istállóba. Minden nap ki van almolva, a lovakkal jól bánunk, és csak a gazdájuk lovagol rajtuk. Igaz lovagló karám nincs, de kiváló terep adottságok vannak. Aki nem puccos lovira vágyik, meg nyüzsire annak szerintem kiváló.

Biztos felétek is találsz hasonló adottságú helyet.

2013. febr. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

végre egy értelmes hozzászólás.

pont hogy szét nézek. ezért kérdeztem hogy hátha tud valaki ajánlani helyet ami jó is.

eddig mindenkitől 50 ezres ajánlatokat kaptam ami nekem sok.

2013. febr. 26. 18:05
 15/15 anonim válasza:

Jézus, mennyi rossz szándékú ember van itt... És hogy kiforgatjátok a kérdező szavait, elég siralmas.


Én is tudom hogy pl Nógrád megyében vagy lenn az Alföldön fele annyi a bértartás, mint pl. itt Vác környékén PEST megyében. Itt igenis 50 a legalacsonyabb ár... És minden tiszteletem a kérdezőnek, aki megpróbál a ló életén javítani, elvégre a havi 30 sem kis összeg.


(Azt már csak zárójelben közlöm, hogy ha csak a ló havonta kb 20 000Ft-ból kényelmesen eltartható, úgyhogy baráti áron, kis plusz munkával bőven finanszírozható lenne egy havi 20ezres bértartás)


Kérdező, ha még aktuális, tudok ajánlani neked néhány helyet közvetlen Vác közelében ami családias tanya, nem kérnek hasznot, széna-szalma áron tarthatod a lovad, ha minden feladatot elvégzel körülötte :)

2015. márc. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!