Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kis arabnak mekkora zabla...

Kis arabnak mekkora zabla kell? (arabos gazdák, segítség, sürgős! )

Figyelt kérdés
Azoknak akik kis arab lovuk van, kb mekkora zablát használtok? Vennem kell egyet, viszont nem tudom a megfelelő méretet.. :S 12-13-14 cm-es kellene? Ti milyet használtok?
2013. márc. 1. 22:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudom, de szerintem a 11-12 közül lesz a jó. A sportpónimra 11-es volt, a zablát egy arab x sportpónitól "örökölte".
2013. márc. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
12,5 vagy 13,5 es kell én az utóbbit használom a kis arabos lovamra
2013. márc. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Arabra 13,5-es kell, de amúgy mért nem méred le? Fogsz egy vonalzót, és megnézed hány cm van a két szájszeglet között.
2013. márc. 2. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem 12,5 - 13,5 kell neki, de mérd le, az a biztos. Nekem is vannak arabjaim, de egyrészt nem tudom fejből, mekkora zablájuk van, másrészt pedig egészen biztosan eltérő méretű van a két arabocskámnak.
2013. márc. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeket! Azért vagyok gondban, mert nem tudom lemérni, mivel még nincs a háznál ez a lovam, kb 2-3 hét múlva érkezik. Viszont holnap vásár lesz nálunk, ezért kell megvennem a zablát. De van itthon egy welsh pónim, és most mértem le az ő zabláját, de az 14 cm-re jött ki. Valószínű félremérhettem én ezt, ha mindannyian 13,5-ös zablát javasoltok. :) Mindenesetre azt a zablát viszem hnap magammal, h összehasonlítsam a méretet. :)
2013. márc. 2. 17:11
 6/8 anonim ***** válasza:
nekem angol telivérre, ami bottal 166 cm 10,5-es zabla kell, csak póni zablát árulnak olyat. először 12,5-est vettem, nagy volt, aztán 11,5-est, az is. a 11,5-est egy közelben lakó frissen érkezett arabra mondták, hogy megveszik, de annak is nagy volt. a 13,5 az normál ló zabla méret, az tuti nagy!
2013. márc. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Attól, hogy a te lovadnak nagy volt, az övének még lehet jó. Nálunk volt egy arab telivér csődör, és neki tökéletesen passzolt a 13,5-es, nem volt neki nagy, pedig kisfejű volt az is. Lóra válogatja, ismerőstől nem tudsz zablát kérni próba gyanánt?
2013. márc. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, sajnos nincs a közelben megfelelő segítség. :( Sajnos akkor azt kell csinálnom, hogy betippelem a méretet, nincs másra lehetőségem. :( A pónimat lemértem pontosan, és neki 9,5-ös zabla kell. Sztem megpróbálkozok egy 12,5-össel, hátha az beválik. :) Köszönöm a segítségeket! :)
2013. márc. 3. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!