Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Honnan tudni melyik felszerelé...

Honnan tudni melyik felszerelés kell?

Figyelt kérdés
Nem értek a lovakhoz, de a múltkor egy lovas áruház oldalra tévedtem és láttam, hogy csak zablából van vagy 20 féle és gondolom mindegyik másra jó meg nagyon sokféle kantár is van.
2013. márc. 4. 01:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlat és tapasztalat. :-)

Amikor kezdő egy lovas, akkor neki sem mond sokkal többet a lovasáruházak választéka, mint neked. A tapasztaltabb lovasok, az edzők stb. ismertetik meg általában a kezdő lovasokat a különféle felszerelésekkel, használatukkal, miért és mire jó, hogyan tegyük a lóra stb.

2013. márc. 4. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon de nagyon nem ertesz hozzajuk, akk az egyik ismerosodtol kerj segitseget :) vagy akar egy aruhazi dolgozot.
2013. márc. 4. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Emyke031 ***** válasza:
100%

Sok mindentől függ hogy milyen felszerelés "kell", illetve, mit vesznek meg.

?? Galopp ló-e, westernes, ügető, díjló, ugró, ... csikós ló-e, esetleg igás, stb....... ???

Mindre más-más felszerelések valóak.

Vannak úgymond szükségesek: KANTÁR(-zabla,-v lovagolhatsz kettős kötőfékkel is -v. hackamore-ral), nyereg/patrac -az ezekhez való hevederek, kengyelek, ... is teljesen különbözőek, a kantár, ... is).

Nagyrészt a vele végzett "munkától" függ + hogy mekkora a ló( mini, pony, kisló ,...,óriás :D), ill. ,mennyire kezelhető, ki/átképzés alatt áll-e(esetleg még csikó), ...

Sokszor csak a pénztárcánk "dönt". -Persze pl. egész más egy 300ezres nyereg, mint egy 30ezres... Van aki színt választ, van aki márkát v. típust. Esetleg minden fölös vackot is megvehetsz ha szeretnéd mint mikulássapka a lóra(kantárra) :D,... Kantár lehet pl.: bőr, v nylon, lehet sima,v csatos; fehér,bsrns,fekete... kicsi-nagy , távlovas, mexikói, angol, ... 3000Ft- végtelen...

Azt veszed meg, amelyik tetszik. :)

2013. márc. 4. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez kb olyan, mintha azt írnád, hogy rátévedtél egy autóalkatrész rendelő oldalra, de nem értesz az autókhoz. honnan tudják az emberek, hogy milyen alkatrész kell a kocsiba?
2013. márc. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
az azért nem ugyanaz, mert az logikus, hogy melyik alkatrész hova és melyik autóhoz kell
2013. márc. 4. 09:54
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Már hogy ne lenne ugyan az? Nekem például abszolút logikus, hogy melyik zabla mire való, de az autókhoz nem értek. Még az eszközök neveit sem tudom, nem hogy mire használjuk.
2013. márc. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
az meg, hogy mekkora kell, az meg adott felszereléstől függően vagy a ló, vagy a lovas méreteitől függ. és akkor még van pár lehetőség, amit az alapján választ ki a vásárló, hogy mit szeret, mi tetszik neki, mivel vannak jó tapasztalatai. pl. egy angol nyereghez adott, hogy a lóra mekkora heveder kell, az meg, hogy neoprén, bőr, textil, vagy gurtnis, az attól függ, hogy melyiket szereti a vásárló. de tök mindegy milyen fajta, arra a lóra ugyanakkora kell (kivéve, ha gumis, de ez már más kérdés :) )
2013. márc. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A méretét egy zablának simán leméred... A zablát is, ha nem írják, meg a ló két szájszeglete közti távolságot is. :)

Hátaslónak általában sima csikózabla való, bár lehet trükközni persze, könnyebb utakat keresni. Egy olív zabla még indokolt lehet, mert nem csípheti be a ló szájszegletét, egy D zablára mindez igaz, illetve ez már minimális feszítő hatást is kifejthet, egy keményebb szájú lóhoz egy ilyen még elfogadható.

Feszítő zablát általában díjlovasok használnak, egy sima csikózablával együtt a nagykantáron, a bonyolultabb feladatokhoz. Illetve egyes esetekben átmenetileg indokolt lehet a lóra azt tenni, de sokan visszaélnek vele, láttam már olyat, hogy iskolalóra tettek ilyet napi használatra, mert "megy a ló", és nyilván majd ez megfogja. A francokat, a ló menekül a zabla elől, eszébe nem jut támaszkodni, és még véletlenül se akarja, hogy valaki a hátán a szájába csimpaszkodjon...

Kocsis vagy ügető (tulajdonképpen ez is kocsis) lóra ennek megfelelő zabla kell, western lóra szintén, stb - nem részletezem tovább, mert én meg rohanok :D

2013. márc. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
de például mi a külömbség a egyszer tört meg a kétszer tört zabla között, de vannak görgős, ízesített, egyenes zabla olyan is van amin karikák vagy lánc van szóval annyi féle van.
2013. márc. 4. 11:48
 10/11 anonim ***** válasza:

Az ember rendszerint célzatosan megy lovasboltba, már amikor oda megy, pontosan tudja, hogy mit szeretne venni. Egyébként a lovascuccok között rengeteg a parasztvakítás, aminek igazából nem sok értelme van, de mivel a lovassportot általában a tehetősebbek űzik, mégis van, aki megveszi. A rengetegféle zabla pont ilyen. 20 éves lovaspályafutásom során használtam vagy 6-féle zablát, remekül elboldogultam velük, sőt, ha nem lettek volna, 1-2-féle zablával is elboldogultam volna. Mégis van, aki a 20-30-félét megveszi, mert milyen jópofa már, hogy ízesített, ezzel biztosan szívesebben fog dolgozni a ló, stb.

A cuccok többségére ugyanez igaz. 2-3-féle alap dologgal remekül el lehet lenni, a többi csak luxus. Szoktam is jókat derülni a lovasboltban, hogy mi mindenért képesek pénzt adni az emberek. Ezerféle kefe, mind egy kicsit más. Na persze! Vakaró, szőrkefe, gyökérkefe, patakaparó, aztán szevasz tavasz. Masszírozós, slagvégre csatlakoztatható kefekesztyű, meg tudom is én. Egy kabaré, hogy miket lehet látni a lovasboltokban.

2013. márc. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!