Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Honnan tudni melyik felszerelé...

Honnan tudni melyik felszerelés kell?

Figyelt kérdés
Nem értek a lovakhoz, de a múltkor egy lovas áruház oldalra tévedtem és láttam, hogy csak zablából van vagy 20 féle és gondolom mindegyik másra jó meg nagyon sokféle kantár is van.
2013. márc. 4. 01:47
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

"de például mi a külömbség a egyszer tört meg a kétszer tört zabla között, de vannak görgős, ízesített, egyenes zabla olyan is van amin karikák vagy lánc van szóval annyi féle van."


Minél többször tört és minél vastagabb egy zabla, annál finomabb, puhább, tehát minél érzékenyebb szájú a lovad, annál többször tört és annál vastagabb zablát veszel. Ebből következően az egyenes erősebb, mint a tört.

Ízesített: elvileg jobban ízlik a lónak, mint a sima fém vagy gumis, bár ez szerintem pont a parasztvakítás kategória. Ha a ló a fém zablát nem hajlandó a szájába venni, nem a zablával van a gond.

Lánc a feszítőzablán szokott lenni, ez erősebb, így magasabb szintű lovastudás is kell a használatához. Néhányan a rohanós lovak megfékezésére használják, amelyet nem feltétlenül helyeslek. Magasabb szintű díjlovas feladatok végrehajtásához használjuk.

Stb, stb...

2013. márc. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!