Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egyenes hátú ló, kényelmes?

Egyenes hátú ló, kényelmes?

Figyelt kérdés

Vagy ennek nincs köze egymáshoz.

Úgy értem, ha a lónak egyenes a háta, akkor nem "dob" nagyot pl: könnyű ügetésnél???

Szőrén kényelmes?


2013. márc. 6. 09:38
 1/2 Emyke031 ***** válasza:
Általában a ló testfelépítésétől, járásától, lépéshosszától, a lapocka méretétől-dőlésétől függ(fajtánként is változó), egészségétől (nem tönkretett izületek!!!), hogy egy ló mennyire "kényelmes". Természetesen egyedenként is változó, ill. vannak olyan lovak is, amik az egyik jármódban kényelmesebbek, másikban kevésbé. Rendellenes gerincnél(háta túl mély/lapos, túl rövid/hosszú),aránytalan testrésznél(feje: nagy/kicsi) v. pl. "szarvasnyaknál" is más és más kényelmű lehet az adott állat járása. Emberenként is eltér, hogy kinek mi a kényelmes. :)
2013. márc. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem pl. már kényelmessé vált az ügetőm tanügetése, ki tudom ülni, megtanult ő is szép lassan közlekedni, támaszkodva, de lendülettel. Ettől függetlenül a legtöbb embernek "te jó isten" életérzést ad, meg "felér egy heréléssel" - és tényleg, meg kellett tanulni külön alkalmazkodnom hozzá, összeszokni az ő mozgásával, mire végül mindkettőnknek kényelmessé vált, én sem pattogok, és ő sem feszül bele. Könnyű ügetésnél nála az ütem eléggé befolyásolja, mennyire "dob" ki (bár már nem igazán jellemző, de egy időben elég sok ütemhibával közlekedett), illetve a tempó is. Hat még a nyeregtípus is, egy ugró nyereg a könnyítést segíti, egy díjlovas mélyen ültet...


A másik, általában a szélesebb hátú lovakra mondják, hogy szőrén kényelmes, bár én ennek nem adok nagy relevanciát, mert nagyon ritkán ülök fel szőrén, hiszen az árt a ló gerincének, ha mindig szőrén ülsz (hiszen csak két apró pontban kapja a terhelést, a két ülőcsonton, ami ráadásul nem is stabil, ide-oda mozdulhat az ő mozdulatainak megfelelően).

2013. márc. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!