Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek ilyenkor?

Mit tegyek ilyenkor?

Figyelt kérdés
Mikor terepre megyünk, rendszerint össszefutunk néhány kóborkutyával, akik nem túl barátságosak. Futnak utánunk és a ló is nagyon pánikol. Nem akarok vágtázni, mert a kutyákat úgy sem rázhatjuk le, de ha nem vágtázok, akkor utólérnek minket. Múltkor lehagytuk őket, bemásztak valakinek a kerítése alatt. A másik pedig az, hogy mindig elmegyünk egy ház mellett, ahol van két szamár. A szamarak mindig futkosnak, ha meglátják a lovakat és ilyenkor a ló alattam általáben elkezd teljesen sík terepen ugrálni. Olyan, mintha átgrana valamit, de nincs ott semmi.

2013. márc. 6. 17:26
 1/9 anonim ***** válasza:
21%

Minket egyszer támadtak meg kóborkutyák, lepattanatam a lóról, sikerült elkapnom (valszeg) a vezérkutyát és megvertem, mint a sz@rt. Legközelebb mikor arra jártunk megint jött, lepttanatam a lóról már rögtön bevágta a satuféket. De egyébként nyugodtan vigyél megaddal fegyvert, paprikaspray, bozótvágó, ilyesmi, mert amúgy ez messze nem játék, falkában az elvadult kutyák akár emberre is támadhatnak és akár meg is ölhetnek. Másik megoldás, hogy szólsz az állavédőknek, hogy takarítság el őket, bár valszeg semmit nem tesznek. A jóval hatékonyabb eset, hogy a helyi vadászoknak szólsz, miszerint egy kóborkutya csapatot rendszersen látsz vadat űzni, na ők viszont nem szokták annyiban hagyni. Egy valamit nemszabad csinálni, elfutni, mert az még ráerősít a vadászösztönükre.


A szamarakkal meg kéne próbálni összeismertetni a lovat, az vélhetőleg megoldaná a problémát.

2013. márc. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
nekem a volt oktatóm mondta, hogy ha ilyen eset van, semmi pánik, a ló meg tudja magát védeni sé hagyni kell, hogy megvédje magát
2013. márc. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
én a kisebb kutyákra visszaszoktam fordulni és én kergetem őket,nagyobbal nem nagyon találkozok.Egyszer találkoztam egy nagyobbal a lábamat akarta folyton elkapni,a lovat próbáltam ráfordítani és sikerült megtaposnia......Szólj állatvédőknek,rosszabb esetben a vadászoknak igaz azok szó nélkül kilövik őket.
2013. márc. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Valletta ***** válasza:
100%

Első, ne haragudj, de te nem vagy százas.


Kérdező: semmit nem kell tenned, a kutyák nem fogják megkapni a lovat, az biztos, ha mégis megpróbálnák, majd kapnak... Nyugodtan izeghet-mozoghat alattad a lovad, az a lényeg, hogy meg tudd fogni, nyugodtan viheted kiskörre is ha necces a szituáció. Minél több inger éri a lovat, annál inkább közömbössé fog válni irántuk.

2013. márc. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%
Nem haragszom, tudtam hogy nem fog tetszeni amit írok, hiszen azok, akiket még nem támadtak meg -és a mi ember többsége ilyen- el se tudja képzelni milyen az érzés, mikor az ösztönök diktálnak, és a szabály egyszerű, védd meg magad bármi áron. Ezt akkor tanultam meg, mikor egyszer kiraboltak kést lóbálva előttem és megfogadtam, hogy többet senki mástól nem fog függni az életem, mert megvédem magam. Kutya vagy ember, mind1, támadás az támadás.
2013. márc. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én láttam már olyat,hogy kaukázusi feltépte egy ló oldalát elég szépen.Össze is kellett varratni.
2013. márc. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én szembe szoktam fordulni a kutyákkal, és mélyebb hangon "kiabálok" velük. Eddig bevált, mondjuk max 2-3 kutya volt egyszerre
2013. márc. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Valletta ***** válasza:
100%

Első, nem az a baj, hogy nem tetszik, amit írtál, hanem hogy a valóságban nem válik be. Mert megnézném én azt a lovast, aki leugrik a lováról és megfogja és megveri(!) a tanyavilági kutyákat...mármint azokat, amik támadni akarnak, nem azokat, amik csak messziről ugatva könyörögnek a simiért.


Fegyver - nem lehet csak úgy lövöldözni, bozótvágó - hamarabb vágná meg magát meg a lovát vele, a kutyát utol sem érné, paprikaspray - ha valóban támad a kutya lóról nem fogja tudni lefújni, leszállni meg nem fog, mert az első pillanatba elkapná a kutya.


A szamarakkal hiába "ismerteti össze" a lovát. Ha a ló saját karámtársa kezd el nyargalászni mellette, az is ugyan úgy toporgást, bakolást fog kiváltani.


Egyébként meg: a tanyasi kutya nem hülye, nem megy a ló alá, a kóbor kutyák meg szinte 0%-ban támadnak, főleg amik kinn élnek a pusztában, mert annyira félnek az embertől, hogy messzire elkerülik.

2013. márc. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A legtöbb kutyának csak a szája nagy, de valójában félnek a lótól. Kutyatámadás esetén jogosan félsz attól, hogy a lovad megugrik, és te ettől esetleg leesel, attól viszont az esetek 99%-ában fölösleges félned, hogy a kutya rátok támad. Ha elindulsz felé a lóval, a legtöbb kutyának inába száll a bátorsága. Amikor nem, akkor én is határozott hangon rá szoktam kiabálni a kutyákra, bár ettől a ló is kicsit ideges lehet, erre készülj fel.

A szamaras ház mellett a legjobb gyorsan áthaladni.

2013. márc. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!