Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kantározás- és szájprobléma!...

Kantározás- és szájprobléma! Mi lehet a megoldás? Segítség!

Figyelt kérdés
Sajnos a lovamnak egy hibája van: nagyon nehezen lehet kantározni és irányítani, mivel félti a fejét és a száját. Tudtok olyan tippeket adni, amivel ezt megoldhatnám, és tudnám nyugodtan kantározni? Én csak a kivárásos módszert tudom, tehát h addig várok, miközben nyugtatom, míg egyszer úgyis megadja magát. De ettől vmi jobb, hatékonyabb megoldás létezik? Természetesen nem egy nap alatt várom a megoldást, csak szeretném ha neki is minél jobb lenne!
2013. márc. 6. 18:28
 1/10 anonim ***** válasza:
türelem az elengedhetetlen...Volt kellemetlen élménye esetleg a zablával?
2013. márc. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kupecoktól lett elhozva, szóval sejteni lehet h szegénynek rossz sorsa volt addig. Állítólag fogathajtásban versenyzett, de ki kellett venni valamiért. Gondolom azért mert nem bírtak vele bánni. A szája jobb oldalát jobban félti, valószínű arról történhetett valami, vagy nem tudom.. Sajnos konkrét traumáról nem tudok, csak ennyit.
2013. márc. 6. 18:59
 3/10 Valletta ***** válasza:
Erre nincsen semmilyen gyors megoldás sajnos. Az orrszíj feltétlenül legyen kicsatolva és a homlokszíj is legyen elég hosszú, ne szorítsa a füleket, amikkel különösen kíméletesen kell bánni. Az is beválhat, ha a zablát az egyik oldalon lecsatolva először csak a kantárat teszed fel, majd a zablát utólag be a szájába, így se a füleit nem kell nyomorgatni, de a zablát nagyon felhúzni, hogy a fülei szépen átférjenek. És türelem, türelem, türelem. Nyugodtan fel-és lekantározhatod naponta többször is.
2013. márc. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 FannaL ***** válasza:

Talán ne minden áron zablázni akard, az enyém elfutott még akkor is ha meg hallotta a zabla csörgést. Utána néztem mi lenne a legjobb megoldás, hogy ne féljen tőlem de azért tiszteljen is. (Én a falusi módszert tudtam csak amit nekem mondtak: nyugodtan ütheted a lovat ostorral az úgy sem érzi annyira mint te és rávágott egy nagyot a lovam farára, másnapra hurkás lett az ostorcsapás helyén.) Itt mondtam, hogy ebből elég és rátaláltam egy akkoriban még nem nagyon ismert módszerre: természetes lóhoz állás.

Elkezdtem csinálni, 3 hónap múlva már simán kantároztam. És rá félévre már kantárral mentünk, irányítani is lehetett OLIVE zablával..szóval nekem ez bevált. :)

(Bocsi, ha vmi érthetetlen, hulla vagyok.) :D

2013. márc. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 FannaL ***** válasza:
Ja igen és azt elfelejtettem, hogy ne csak akkor kantározd mikor valamit akarsz tőle(pl. felülni) mert az ez esetben rossz élmény számára. Szóval akkor is kantározd fel amikor etetni akarod szénával, mert az egy jó élmény. (kantár=kaja)
2013. márc. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
kicsatolod a zablát balról a kantárat a fejére rakod és így adod a zablát a szájába,közben tartod az orránál.Ha bevette visszacsatolod.Én így szoktam csinálni.
2013. márc. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az irányíthatóságán - először tegyél rá egy martingált, hogy ne kapkodja nagyon fel a fejét, ha ilyen gond áll fenn, idővel lehet, hogy ez elhagyható lesz. Veirotert én nem javasolnék semmiképp.

Sok átmenettel, sok hajlítással és lazítással lovagolj először, és mindig laza, puha kézzel - ne lötyögjön a szár persze. Csinálhatsz vele eleje, hátulja körüli fordulatokat, minél több fajta kézváltást, a felvételeknél pedig testsúllyal vedd fel elsődlegesen, a szár éppen csak kitart, de nem húz, illetve minimális hozzáhajtó segítség (pl. ne álljon meg, megállításnál zárja a lábait, stb).

2013. márc. 7. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Emyke031 ***** válasza:
Lehet amúgy, hogy fogprobléma áll a háttérben (orvos megnézi- ha kell reszel belőle), nekünk régen u.így nehéz volt a kantározás, de aztán sokkal könnyebbé vált(hetek múltán). Ill. lehet még fülfájás is akár...
2013. márc. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az en lovammal is ez volt a gondd(csodor) en vettem neki gyumolcs izu csikoszablat es azzal lovagolom igy viszonylag konnyen beveszi es az iranyitassal azelott sem volt gondd egy ideig zabla nelkul lovagoltam(friz)
2013. márc. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sok türelemmel, odafigyeléssel és törődéssel fogom orvosolni ezt a problémát, szeretném azért, ha a jövőben minden gond nélkül kantározható lenne. :)
2013. márc. 7. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!