Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Magyarországon quarter lovakna...

Magyarországon quarter lovaknak vannak galopp versenyek?

Figyelt kérdés

2013. márc. 8. 13:34
 1/3 Valletta ***** válasza:

Nincsenek, pedig én is megnézném. A hivatalos western gyorsasági versenyszámok a szlalom és a hordókerülés - de ott sem csak quarter vagy más western fajta indulhat, sok a telivér és appendix is.


Esetleg olyan nemhivatalos galoppversenyben indulhat quarter, amelyet félvéreknek írnak ki. Ez sem gyakori, Orosházán szokott lenni néha, de quartert még sosem láttam indulni.

2013. márc. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hivatalosan galopp versenyt csak telivérnek írnak ki, legtöbbször angolnak, ritkábban arabnak.

Nem hivatalos versenyeken előfordulhatnak különféle félvérek, ritkább esetben teljesen nyitott versenyek is, de ezeken meg ki tudja, mikor milyen lovak tűnnek fel...

2013. márc. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A kérdező szerintem a fajtanév eredetére utaló negyedmérföldes (400m-es) versenyekre gondolt, nem a klasszikus galoppra. Úgy látszik nálunk erre nincs igény, hogy egyenes sprintversenyeket tartsanak ezeknek a lovaknak.
2013. márc. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!