Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kezd a fejemre nőn. Mit tegyek?

Kezd a fejemre nőn. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Értem h, eddig ment szépen futószáron, most meg fél kör után befordul. illetve eddig a fejét nem akarta lerakni legelni most meg állandóan próbálkozik.

2013. márc. 16. 15:27
 1/10 Valletta ***** válasza:
31%
Az ostor minek van a kezedben? Tessék megmutatni a lónak!
2013. márc. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Eddig nem használtunk ostor mert nem volt rá szükség de ezek után elő kell venni én is úgy látom.
2013. márc. 16. 16:03
 3/10 anonim ***** válasza:

Az ostor nem ördögtől való, nem arra szolgál, hogy agyonüsd vele a lovat, hanem arra, hogy megmutasd, mit vársz tőle. Futószárazáskor épp annyira kell figyelni a helyes segítségadásokra, mint lovaglásnál. Az ostor segítségével hajtod előre, a fejét pedig nem fogja letenni legelni, ha kikötöd. Futószáron is fontos, hogy a ló használja a hátulját, maga alá lépjen, elengedetté váljon, támaszkodjon a zablán. Ezt sosem fogod elérni kikötő (vagy gogh) illetve ostor nélkül. Ha nincs kikötve és folyton lerakja a fejét, azért sem jó, mert csak úgy fogod tudni felvenni neki, hogy belerántasz a szájába. Ez ugye felnőtt lónál is főbenjáró vétek, nem még csikónál....

Klimke: Fiatal hátasló alapkiképzése.

Ha lovat képezel, alapmű!!!

2013. márc. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ő nem csikó már és nem szeretném képezni én csak azt szeretném elérni vele, hogy ugyan olyan legyen mint mikor elhoztuk. Most, hogy megbátorodott előjöttek nála ezek a szokások. Csak meg szeretném vele értetni, hogy hogy ki a főnök, és ne nőjön a fejemre és nem szeretném, hogy el rosszujon mert akkor aztán lehet dolgozni a javításért.
2013. márc. 16. 16:55
 5/10 Valletta ***** válasza:
A javításért folyamatosan kell dolgozni, olyan lovaglás nincs, ami a lóra nincs hatással. A lovas akaratlanul is változtatja a lovat minden mozdulatával, jó vagy rossz irányba.
2013. márc. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Értelek.. Most rossz fele halad ezekkel a dolgokkal és ezeket akarom megakadályozni.
2013. márc. 16. 17:35
 7/10 anonim ***** válasza:

Gabka: én azért nem állítanám olyan magabiztosan, hogy a futószárazáshoz kell kikötőszár, szerintem ennyire nem egyértelmű.


[link]


[link]


Most nem kötekedni szeretnék, csak megjegyezni, hogy ez szerintem egy azon kérdések közül, amik a lókiképzésben újra és újra felvetülnek, de igazán sosem születik rájuk konkrét válasz.

2013. márc. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A futórsázr annyiban nem is különbözik a lovaglástól: a szár a kezedbe nvan úgymond, a hangod megintcsak, a lábsegítségeket azonban az ostor adja. Egyrészt ezzel tudod előre hajtani, de adhat felvevő segítséget is, vagy tolódást, kiküldheted vele nagyobb körre, ha lóg a futószár, stb.

Kell az az ostor, mindig legyen nálad, legfeljebb ha épp szükségtelen, nem használod. Az ostor, ugyanúgy, mint a pálca, segítség, nem pedig a kivégzés egyik lehetséges módja.

2013. márc. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A másik, földről is le kell tisztázni, ki az úr, és a hátán is, mert ha ténylegesen a fejedre nő, nagy bajok is lehetnek... Esetleg kérj meg egy hozzáértőt, hogy egy pár alkalommal legyen ott, segítsen be az idomítómunkában. Persze csak olyat kérj meg, aki tényleg ért hozzá, és nem feszítő zablát akar adni, vagy szó szerint véresre csapkodni a lovat, stb...
2013. márc. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Valletta ***** válasza:

7-es, szuperek a linkek!

A kikötőről nagyon megoszlanak a vélemények. Pl. Dallos Gyula ajánlja, más mesterek pedig nem. Én régebben mindig tettem fel, de most már nem használnék. Nem tud előre nyúlni tőle a ló, vagy ha megpróbál, vonal mögé kerül, rövidítéshez pedig hosszú, nem lehet a keretet álladóan változtatni, csak ha folyton csatolgatja az ember. Bár láttam már olyat, aki feligazította rá a lovat, de az elengedettség rövid időn belül kárbaveszett, megfeszült a ló benne. Persze nem is volt egy Dallos Gyula. Mindenesetre csak azért nem tenném fel, hogy ne legyen lenn a ló feje a földön. Kellően sok átmenettel fel fogja emelni, mert máskülönben nem tudja végrehajtani őket.


Szerintem ha valaki összeszedő munkát akar végezni száron, az tegye kézen, vagy használjon kettős futószárat, mert azzal is szépen lehet engedni, rövidíteni, igény szerint, bár tény, hogy némi gyakorlatot igényel (én nem hajtok, és hát első pár alkalommal igencsak röhejesen festettünk).

2013. márc. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!