Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A ló érzi ha valami rosszat...

A ló érzi ha valami rosszat csinált?

Figyelt kérdés

2013. márc. 19. 14:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha érezteted vele, akkor biztosan, de nem hiszem, hogy lenne lelkiismeretük.
2013. márc. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem érzi, hanem látja a te nonverbális jelzéseidből. Illetve, ha meg van rá tanítva, hogy nem szabad, akkor nyilván tudatában van, hogy szabályt szeg.
2013. márc. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az enyém tudja mikor csinált hülyeséget, mert éreztetem vele, hogy buta volt. Utána iparkodik rendesen. Ha ijedtségből, pánikból csinál rosszat nem büntetem, csak rászólok, hogy buta vagy, viszont a szándékos rosszalkodást nem tűröm.
2013. márc. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Mert érzi a hangsulyodból és a mozdulataidból. Az èn lovam tudja ha rosszat csinál mert megmutattam neki hogyha ezt kell csinálnia és ellenkezik akkor kap egy kis csapást az orrára. És ebből ő már tudja hogy rosszat csinált.
2013. márc. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha tudja azt, hogy mi a helyes elvárt viselkedés, akkor igen. Ha nincs megtanítva rá pl. egy mén, hogy ne csípkedjen, akkor nem fogja tudni, mert egymás közt is ezt csinálják a lovak, ha senki nem nevelte, akkor emberrel is így viselkedik, és nem érzi rossznak. Ha következetesen leszoktatod róla, akkor természetesen fogja tudni, hogy miért koppintottál az orrára, ha belédcsíp. Vagy pl. kajaosztásnál az a ló, amelyik tudja, hogy nem szabad kaparni és mégis csinálja, ha odaérsz a boxhoz, rögtön úgy áll, mint aki nem is csinált semmit :D Okosak ők, csak következetesen kell tanítani.
2013. márc. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!