Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak, hogy száron...

Mit csináljak, hogy száron legyen a lovam? Meg mostanában bal kézen állandóan feszes, merev, kirakja a vállát. Mit tudtok rá javasolni?

Figyelt kérdés

2013. márc. 21. 21:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Rengeteg-rengeteg idomítás és lazító munka. Az, hogy száron legyen nem 1-2 nap eredménye, hanem a lazaság és a helyes lovaglás megnyilvánulása :) Ha balkézen merev, akkor nagyon sokat hajlítgasd arra az oldalára, fáloldalazásokat, combra engedéseket is csináljatok, vállat-be, farat-be, legyen változatos a munka!
2013. márc. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Valletta ***** válasza:

Az a baja, hogy ferde, méghozzá balra - ha jól értem, hogy bal kézen a jobb vállára dől. Ha úgy érted, hogy bal kézen belülre rakja ki a vállát, akkor jobbra ferde. Mivel ez a kérdésből nem tiszta, így azt az oldalát, melyikre ferde, vagyis amelyik kézen kívülre kirakja a vállát, belső oldalnak fogom nevezni.


A belső oldalon az izmok rövidebbek, feszesebbek, a külső oldalon hosszabbak, gyengébbek, a ló jobban támaszkodik a külső szárra, így képtelen egyensúlyban lenni, ezért is nagyobbítja a belső kézen kifelé, külső kézen befelé. A belső oldalon az izmokat meg kell nyújtani, én azt javasolnám, hogy kézen dolgozz vele, mielőtt felülsz. Álljban hajlítsd a nyakát, kis körön vezetve egy pálcával a testét irányítva segítsd a külső oldalára meghajolni, előre-lefelé pozícióban. Lovas alatt ugyan ez, belső kézen belső csizma, belső szár, a külső szárat fektesd fel a ló nyakára, ezzel is belülre terelve a vállát. Az elengedettséget ne add fel, a ló feje lent, a függőleges előtt legyen. Ez egy hosszabb folyamat lesz, mire megerősödik, de már egy hét földi munka után is valamivel könnyebben fog a külső oldalára hajolni. A későbbiekben is minden munkát az elengedettséggel és az egyenesre állítással kell kezdeni, mert enélkül nem tud mindkét száron egyformán támaszkodni a ló.

2013. márc. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nagyon sok idomító munka, hajlításnál csizma határozott legyen, testsúlysegítség erős legyen
2013. márc. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, a segítő válaszokat.

2. Külön köszönöm,de nem mindig csinálja, csak egy bizonyos szakaszon,és azt amint elhagytuk visszaáll normálisan,egyenesre..én is gyanakodtam arra,hogy ferde,de miért akkor csak azon a részen? Idáig egyébként semmi probléma nem volt vele,csak a utobbi idöben.

.

2013. márc. 23. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!