Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovas sérülés. Ötlet?

Lovas sérülés. Ötlet?

Figyelt kérdés

Na szóval az történt hogy vittem be a lovat és a betonon pont rálépett a lábamra és kiszakította a körmömet. Után sokáig jártunk a dokihoz és azt mondta egy hónap alatt rendbe jön és majd leesik a köröm és vissza nő az új. Hát le is esett a köröm visszanőt az új. Na de itt a baj. Az új köröm valahogy benőtt a körömágy alá. Ez már több mint 1 éve volt. És azóta sem jött rendbe. És iszonyúan fáj mikor valaki rálép. Máshogy nem zavar. De mindenki azt mondja hogy ki kéne onnan vágni mert igy csak rosszabb lesz. Tudom. De én félek az ilyen műtétektől meg ilyenektől. És nem merem bevállalni. Mindig azt mondom nem zavar. Nem is zavar csak az hogyha rálépnek a lábamra iszonyatosan fáj. Szóval orvosi beavatkozást nem merek. Tudom hogy az lenne a legjobb de félek.

Nem tudnátok valami házi módszert ami segithet?



2013. márc. 22. 06:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Sose lesz túl késő, max egyre komplikáltabb és bonyolultabb lesz a szükséges beavatkozás, esetleg egyre nagyobb eséllyel lesz szövődmény.

Ha az érzéstelenítő nem hat, akkor szólsz,és adnak másikat, lehetséges, hogy XY szerre immúnis vagy valamiért. De ez egyből ki fog derülni, mielőtt izomból belevágnának, általában megnézik, hat-e már a szer, úgyhogy fájni semmiképpen sem fog.

2013. márc. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszönöm mindenkinek!! :)
2013. márc. 23. 12:23
 13/18 anonim ***** válasza:
Ha nagyon félsz, kérhetsz altatást
2013. márc. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Az altatás amúgy nagyobb kockázattal jár (megfelelő mennyiségű szer kell, utána ébresztés, stb)., és költségesebb is, nem ajánlanám... Semmi gond nem lesz a helyi érzéstelenítéssel.
2013. márc. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Tegnap megnéztem és egy olyan 2 mm és ahogy lehuzom a bőrt be tudok nyulni alá. Anyukám azt mondja hogy kozmetikus is meg tudná csinálni. Mert a sebész csak beadja az érzéstelenitőt, aztán egyből nekiesik és nem érdekli ha fáj.
2013. márc. 25. 16:43
 16/18 anonim válasza:

kérd meg a dokit, hogy altassanak el, ozt kész!

vagy az altatástól is félsz?

2013. ápr. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Mi a rákért fizessen tízezreket az altatásért, ha az szükségtelen? Eleve egy altatásos műtét KOCKÁZAT. Messze nagyobb kockázat, mint steril eszközökkel egy kis darab körmöt kimetszeni helyi érzéstelenítéssel. Akkor már inkább gerincérzéstelenítést kérjen...


Egyébként meg a jó orvos nem csak belé vágja a szert oszt had szóljon, hanem főleg ha kérik, megnézi előbb, hat-e már a szer, elég-e a mennyiség, stb.

2013. ápr. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Elmentünk pedikűröshöz és megcsinálta! :) Sokkal jobb mingltha sebész csinálta volna.

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! :)

2013. ápr. 26. 06:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!